Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Podle patriarchy Kirilla 200 nových kostelů v Moskvě nestačí

Ze světa / juml / ČTK / 9. června 2017 17:45
Podle patriarchy Kirilla 200 nových kostelů v Moskvě nestačí

Ilustrační foto - Chrám Krista Spasitele v Moskvě
Autor: Wikipedia.org / Alvesgaspar / Wikipedia Commons

Moskva - Hlava ruské pravoslavné církve, moskevský patriarcha Kirill prohlásil, že 200 nových kostelů, budovaných v Moskvě, nebude věřícím stačit. "Až teď začínáme chápat, že 200 kostelů nebude stačit. Sotva otevřeme chrám, už tam není místo," prohlásil Kirill při schůzce s diplomaty.

V rámci programu vybudování 200 kostelů se podle patriarchy zatím podařilo v Moskvě otevřít 40 nových chrámů. Patriarcha dal pokyn stavět v Moskvě kostely s kapacitou nejméně 500 míst, stavět menší chrámy v metropoli by bylo podle něj nerozumné.

Zmíněný program začal z Kirillovy iniciativy v roce 2009, důvodem byla skutečnost, že z hlediska počtu pravoslavných věřících je v Moskvě méně chrámů než v jiných ruských regionech, poznamenala agentura Interfax.

Moskevský patriarcha Kirill je hlavou církve, která sdružuje více než polovinu z 250 milionů ortodoxních křesťanů žijících po celém světě. Kirill je také vlivnou politickou osobností s podporou prezidenta Vladimira Putina.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
8%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 130)