Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Arcibiskup z Canterbury se omluvil obětem sexuálního zneužívání

Ze světa / kir / ČTK / 24. června 2017 9:20
Arcibiskup z Canterbury se omluvil obětem sexuálního zneužívání

Justin Welby
Autor: catholicnews.org.uk / M. Mazur / Creative Commons

Londýn -

Arcibiskup z Canterbury dnes přiznal, že anglikánská církev pomáhala zamést pod koberec dlouhodobé sexuální zneužívání chlapců a mladých mužů ze strany jednoho ze svých biskupů. Informovala o tom agentura AP.

Arcibiskup Justin Welby, který je nejvýše postaveným duchovním v anglikánské církvi, prohlášení učinil u příležitosti zveřejnění zprávy o případu někdejšího biskupa Petera Balla. Tomu je nyní 85 let.

Biskupa Balla uvěznili v říjnu 2015 na 36 měsíců, když přiznal, že v 70. až 90. letech zneužil 18 chlapců a mladých mužů ve věku 17 až 25 let. Propuštěn byl po 16 měsících letos v únoru.

Dnes zveřejněná zpráva kritizuje mimo jiné bývalého arcibiskupa z Canterbury George Careyho, který duchovní úřad zastával v letech 1991 až 2002. Církev pod jeho vedením podle zprávy nedokázala mnoho let patřičně reagovat na zneužívání. Samotný Carey podle zprávy obdržel po Ballově prvním zadržení v roce 1992 sedm dopisů s informacemi o zneužívání, které ale nepředal policii.

Welby se dnes Ballovým obětem jménem církve znovu omluvil a vyjádřil lítost, že církev v minulosti nebyla schopna pomoci těm, kdo měli odvahu a o činech, kterých se na nich biskup dopustil, začali mluvit.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 304)