Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Brněnské výstaviště zaplní charismatici

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 5. července 2017 8:54
Brněnské výstaviště zaplní charismatici

Ilustrační foto - Katolická charismatická konference na výstavišti v Brně
Autor: cho.cz / Vít Kobza

Brno - Mší na Brněnském výstavišti dnes večer začne Katolická charismatická konference, jíž se každoročně účastní tisíce věřících. Příznivci charismatického hnutí usilují o hlubší, emocionální prožitek křesťanské víry a nalezení nového vztahu k Bohu. Loni přijelo do Brna více než 7000 registrovaných účastníků.

Program konference, která na výstavišti potrvá do neděle, tvoří přednášky, adorace, neformální setkání, společné modlitby a mše. Zahraničním hostem je Daniel Ange, francouzský kněz a řeholník, autor mnoha knih o duchovním životě a někdejší misionář ve Rwandě. Od 80. let se věnuje zejména práci s mládeží.

Konferenci zaštítil brněnský biskup Vojtěch Cikrle. V neděli na její závěr odslouží mši.

Charismatikové sami sebe vidí jako obnovný proud v křesťanských církvích. Počátky katolického hnutí charismatické obnovy kladou odborníci do 60. let minulého století. Navazuje na starší tendenci v protestantských církvích a na takzvané letniční církve.

Charismatické konference se v Česku konají od roku 1989. V Brně to bylo poprvé v roce 2007. Od té doby se věřící potkávají na výstavišti každé léto.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byla modlitba za prezidenta v katedrále dostatečně ekumenická?
Ano, oproti tradiční katolické liturgii Te Deum šlo o jasný ekumenický posun
28%
 
Ne, stále převažovala katolická forma obřadu
50%
 
Nevím, nemám na to názor
2%
 
Není to pro mě podstatné
20%
 
(Počet hlasů celkem: 109)