Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Na celostátní setkání dorazí do Olomouce tisíce mladých katolíků

Domácí zpravodajství / vlu / ČTK / 11. července 2017 23:24
Na celostátní setkání dorazí do Olomouce tisíce mladých katolíků

Celostátní setkání mládeže Olomouc 2017
Autor: ČBK

Olomouc - O více než 120 tématech z nejrůznějších oborů budou diskutovat účastníci celostátního setkání mládeže, které se uskuteční 15. až 20. srpna v Olomouci. Šestidenního programu s promluvami českých a moravských biskupů se podle odhadu pořadatelské Sekce pro mládež České biskupské konference letos zúčastní více než 7000 lidí. Novinářům to včera v Olomouci řekl ředitel sekce Jan Balík.

„V současné době máme přes 6000 přihlášek, což nás na tuto dobu překvapilo, takže očekáváme účast přes 7000 mladých lidí,“ uvedl Balík, podle kterého nad akcí převzal záštitu olomoucký primátor Antonín Staněk (ČSSD), olomoucký arcibiskup Jan Graubner a rektor Univerzity Palackého Jaroslav Miller.

Hlavní program bude v areálu Korunní pevnůstky. Ubytování a stravu mají mladí lidé zajištěnou na kolejích Univerzity Palackého. Přednášky a další program budou i na dalších místech ve městě, řekl manažer setkání Jiří Novák.

Na programu jsou přednášky, diskuse, společné modlitby, koncerty i sportovní akce. Promluví například režisér Jiří Strach, který zvolil téma Jak dnes mluvit k lidem a Bohu. Vedoucí územního odboru policie v Přerově Martin Lebduška bude mít přednášku nazvanou Jak se stát pořádným mužem.

Filosof a rektor Jihočeské univerzity Tomáš Machula do Olomouce přijede s tématem Co je lidské a co nelidské – o přirozenosti člověka. Dlouholetý děkan Filosofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze Michal Stehlík pohovoří o islámu a Evropě.

Na přípravě celostátního setkání se podílejí stovky mladých lidí, kteří v několika pracovních skupinách již od loňska zajišťují ubytování, stravování, technické zázemí i program setkání. V srpnu pak bude v Olomouci s organizací fóra pomáhat zhruba 700 mladých dobrovolníků.

Akce se zúčastní převážně mladí křesťané od 14 do 30 let, programy jsou ale podle Balíka otevřeny i pro širší veřejnost. Například v sobotu 19. srpna je připraven program pro rodiny.

Do Olomouce v srpnu přijede i zástupce Vatikánu, který má na starost Světové dny mládeže. „Je to proto, že se vedou diskuze, zda by nemohl být Světový den mládeže v roce 2022 v České republice v Praze,“ podotkl Balík.

Celostátní setkání mládeže se nese v duchu Světových dní mládeže a v Česku jej katolická církev organizuje přibližně jednou za pět let. Naposledy se mladí lidé takto setkali v roce 2012 do Žďáru nad Sázavou.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 281)