Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Vatikán spustil interaktivní web k biskupské synodě o mladých

Ze světa / vlu / Cirkev.cz / 11. července 2017 23:50
Vatikán spustil interaktivní web k biskupské synodě o mladých

Ilustrační foto
Autor: Flickr.com / Creative Commons

Vatikán - Vatikán v polovině června spustil interaktivní webové stránky věnované nadcházející biskupské synodě. Ta se bude v říjnu roku 2018 zabývat mladými lidmi, vírou a rozlišování povolání. Součástí stránek je i dotazník, díky němuž se mohou mladí lidé zapojit do příprav synody.

Jak uvádí Generální sekretariát biskupské synody, stránky http://youth.synod2018.va mají umožnit mladým lidem z celého světa aktivně se zapojit do přípravy synody.

Součástí webu je i dotazník pro mladé lidi v šesti světových jazycích. „Odpovědi budou pro přípravu synodní události velmi užitečné a budou součástí širšího dotazování se Božího lidu na všech úrovních,“ píše se v prohlášení. Odpovědi mohou mladí lidé psát do 30. listopadu 2017.

Samotné stránky nabízí videa papeže Františka, jeho tweety, ale i další audiovizuální materiál, modlitby nebo příklady mladých svatých. Obsah se bude dále doplňovat.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 304)