Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Egypt vytvoří radu pro boj s terorismem, předsedat jí bude Sísí

Ze světa / juml / ČTK / 28. července 2017 19:34
Egypt vytvoří radu pro boj s terorismem, předsedat jí bude Sísí

Ilustrační foto - Egyptský prezident Abdal Fatah Sisi
Autor: Wikipedia.org / kremlin.ru / Wikimedia Commons

Káhira - Egypt bude mít nový orgán pro boj s terorismem. Ten bude mít na starosti strategii v boji proti extremismu, ale také bude moci předkládat návrhy na změny protiteroristických zákonů. Zároveň bude pro zlepšení mezináboženského dialogu a vzdělávání koordinovat spolupráci mezi náboženskými a bezpečnostními institucemi. S odvoláním na sdělení egyptského prezidenta o tom včera informovala agentura AP.

Mezi členy nové egyptské Národní rady pro boj s terorismem a extremismem bude deset vládních ministrů, imám káhirské mešity Al-Azhar, patriarcha koptské církve, předseda parlamentu a někdejší velký muftí Egypta. Předsedat radě bude egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí.

O vytvoření rady pro boj s terorismem rozhodl Sísí krátce po velikonočních sebevražedných útocích na koptské kostely v Alexandrii a Tantě, při nichž přišlo o život 45 lidí a dalších 100 osob bylo zraněno. Od té doby zároveň v Egyptě platí výjimečný stav, začátkem července bylo opatření prodlouženo o další tři měsíce.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
31%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 756)