Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Na bohoslužbu za oběti útoků v barcelonském kostele Sagrada Familia přišel král i stovky lidí

Ze světa / kir / Čro, red. / 20. srpna 2017 21:28
Na bohoslužbu za oběti útoků v barcelonském kostele Sagrada Familia přišel král i stovky lidí

Sagrada Família
Autor: Daniel Bartoň

Barcelona - V barcelonském chrámu Sagrada Familia proběhla v neděli dopoledne bohoslužba za oběti atentátů v Katalánsku. Protože jsou mezi zraněnými a mrtvými lidé z 35 zemí, liturgie se částečně konala i v jejich jazycích. Podle Českého rozhlasu přišlo 1800 lidí. V prvních řadách seděli španělští politici i španělský král Filip VI. s manželkou Letiziou.

Barcelonský arcibiskup Juan José Omella zahájil bohoslužbu dopisem od papeže Františka. Pak se přimluvil za klid pro příbuzné 14 obětí útoků i za rychlé zotavení zraněných, kteří zůstávají v nemocnicích. V kritickém stavu je stále 13 lidí.

Katedrála, která se v překladu nazývá Svatá rodina, je symbolem katalánské metropole i jednou z nejznámějších památek Španělska. Stavět se začala v roce 1882, dokončena by měla být v roce 2026. Podle některých medií měla byt samotná katedrála cílem teroristů. Nahrádní útok auty prý zvolili až po předčasném výbuchu tlakových lahví, kdy zřejmě přišli o život i tři z teroristů. 

„Nebyli to muslimové, byli to vrazi“

Barcelonskou hlavní třídou prošlo také procesí desítek muslimů. V lámané španělštině provolávali: „Nebyli to muslimové, byli to teroristi. Byli to vrazi.“ Nechtěli, aby mezi terorismem a islámem bylo rovnítko, dodává server irozhlas.cz.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
31%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 743)