Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Novým ředitelem Sekce pro mládež ČBK byl jmenován Kamil Strak

Domácí zpravodajství / vlu / Vlastní zpráva / 20. srpna 2017 23:34
Novým ředitelem Sekce pro mládež ČBK byl jmenován Kamil Strak

P. Kamil Strak
Autor: CSM Olomouc 2017

Olomouc - Strak, který vystřídá dosavadního ředitele P. Jana Balíka, se funkce ujme 1. října 2017. Změna byla oznámena včera při mši v rámci Celostátního setkání mládeže v Olomouci, informuje server Cirkev.cz

„Vše nové je výzva. Chci pokorně hledat Boží vůli ve službě mě svěřené. Snad nebudu moc překážet, ale přiložím ruku k dílu, pro budování Božího království,“ okomentoval Strak svoje jmenování.

Kamil Strak se narodil 18. června 1976 ve Vítkově, pochází z malé vesničky Domoradovice v okrese Opava. Základní školu navštěvoval v Melči, Střední zemědělskou školu potom v Opavě. Během středoškolských let hrál na varhany, pomáhal ve skautu i okolo kostela, hlavně ale doma v zemědělství. 7 let jezdil s kombajnem v místním JZD Hradec nad Moravicí.

Po střední škole zamířil na vysokou školu zemědělskou, tu ale nedokončil, protože se rozhodl odpovědět na Boží volání a jít do semináře. Po roční pauze, kdy pracoval v zemědělském družstvu, nastoupil v roce 1996 do konviktu do Litoměřic.

Poté pokračoval ve studiu na CMTF v Olomouci a formaci v Arcibiskupském kněžském semináři. Po druhém ročníku bohosloví vykonal základní vojenskou službu. V semináři působil jako prefekt, varhaník, seminární jáhen a pomáhal s vysokoškolskou pastorací mládeže. Druhý rok jáhenské služby prožil na Diecézním středisku mládeže (DSM) ve Staré Vsi nad Ondřejnicí.

Kněžské svěcení přijal v roce 2004 a nastoupil jako kaplan do farnosti v Místku. Hned po roce odsud zamířil znovu na DSM do Staré Vsi jako ředitel střediska a farář zdejší farnosti. Na místě zůstal až do srpna 2016. Během této služby organizoval řadu akcí pro mládež ve své diecézi a podílel se také na přípravě celostátních setkání mládeže.

Minulý rok strávil půlročním studiem angličtiny v irském Dublinu a také prožil tři měsíce u trapistů v Nových Dvorech.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byla modlitba za prezidenta v katedrále dostatečně ekumenická?
Ano, oproti tradiční katolické liturgii Te Deum šlo o jasný ekumenický posun
29%
 
Ne, stále převažovala katolická forma obřadu
49%
 
Nevím, nemám na to názor
1%
 
Není to pro mě podstatné
21%
 
(Počet hlasů celkem: 160)