Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Lyonský arcibiskup stane před soudem, měl tajit zneužívání dětí

Ze světa / juml / ČTK / 20. září 2017 16:44
Lyonský arcibiskup stane před soudem, měl tajit zneužívání dětí

Ilustrační foto
Autor: pixbay.com / kheinz46

Lyon - Lyonský arcibiskup Philippe Barbarin bude souzen za to, že zatajoval sexuální zneužívání nezletilých jiným duchovním. Barbarina, který patří k nejvlivnějším členům francouzského episkopátu, francouzská prokuratura obvinila z toho, že trestné činy v případu starém více než 25 let záměrně nenahlásil.

Policie Barbarina dlouho vyslýchala loni v červnu. Pak ale prokuratura oznámila, že žádné obvinění proti němu nevznese.

Jádrem skandálu, který vypukl loni, byl případ kněze obžalovaného v lednu ze sexuálního zneužití mladých skautů v letech 1986 až 1991. Barbarin médiím tvrdil, že pedofilní činy podřízených by nikdy úřadům nezatajoval.

Před soudem stane Barbarin spolu s dalšími šesti osobami v příštím roce od 4. do 6. dubna. Obvinění budou konfrontováni se shromážděnými výpověďmi obětí.

Římskokatolickou církví otřásají v posledních letech skandály spojené s pedofilním násilím ve více zemích Evropy i jinde ve světě. Papež František v minulosti opakovaně vyzýval k přísnému trestání těch, kteří se dopustí sexuálního zneužívání nezletilců. Papež vždy hovořil o nulové toleranci vůči této "tragédii".

Začátkem loňského června papež vydal dekret umožňující odvolávání biskupů, kteří nebudou rázně řešit případy sexuálního zneužívání nezletilých katolickými kněžími. Podle papeže by u biskupů šlo v takovém případě o "vážnou nedbalost při výkonu funkce".

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
10%
 
ne
43%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
20%
 
(Počet hlasů celkem: 60)