Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Katolický kněz Jan Rybář byl vyznamenán Senátem Parlamentu České republiky

Domácí zpravodajství / kir / Vlastní zpráva / 1. října 2017 0:27
Katolický kněz Jan Rybář byl vyznamenán Senátem Parlamentu České republiky

P. Jan Rybář, SJ
Autor: Veronika Čepelková

Praha -

7. září  byla jezuitovi Janu Rybářovi, známému mimo jiné svými fejetony a knihami, udělena stříbrná medaile Senátem parlamentu ČR, uvádi server Simeon.cz. Není to jeho první vyznamenání. Za svůj příkladný život a zásluhy o rozvoj demokracie již získal Jan Rybář Cenu Václava Bendy, kterou mu předal Daniel Herman dne 16. listopadu 2011 a pamětní medaili Královéhradeckého kraje, kterou obdržel od hejtmana Lubomíra France 8. května 2015.

Stříbrné medaile Senátu se udělují od roku 2007 významným osobnostem z řad vědců, umělců, sportovců a dalších veřejných činitelů, kteří vynikají ve svých oborech nebo svými zvláštními činy či schopnostmi. Oceněným je udělil předseda Senátu Milan Štěch při příležitosti zářijového Dne české státnosti. Záznam ze slavnostního předávání oceněným osobnostem odvysílala Česká televize 27. září od 17:05.

Jezuitský duchovní Jan Rybář se narodil v roce 1931 a za svůj život byl několikrát vězněný komunistickým režimem. Jeho podrobný životopis prezentoval Magazin Christnet v článku, který byl publikován v červenci minulého roku, u příležitosti jeho 85. narozenin. V archivu portálu naleznete i recenzi knihy rozhovorů s Janem Rybářem Deník venkovského faráře

 

Pořad České televize s Janem Rybářem.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

15. 1. 2021 11:15 / AKTUALIZOVÁNO

Zemřel jezuita Jan Rybář


Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
7%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 148)