Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Konference o teologii Tomáše Halíka v USA

Ze světa / juml / red / 6. října 2017 20:43
Konference o teologii Tomáše Halíka v USA

Ilustrační foto - Tomáš Halík přednáší na Univerzitě Notre Dame
Autor: repro facebook.com/Akademická farnost Praha - Salvátor

Notre Dame (Indiana, USA) - Na renomované univerzitě Notre Dame se tento týden konala první ze tří letošních konferencí, věnovaných dílu českého teologa Tomáše Halíka. Účastní se jich řada předních filozofů, teologů, sociologů a historiků z různých amerických univerzit. Podobná konference zde proběhla již během minulého pobytu Tomáše Halíka v r. 2015. Univerzita Notre Dame se v hodnotícím žebříčku časopisu Forbes pohybuje ve druhé či třetí desítce nejprestižejších amerických vysokoškolských učilišť.

Na nynější první letošní konferenci představil Tomáš Halík svůj výzkumný projekt „Teologická hermeneutika soudobých dějin, společnosti a kultury“. Halík chce navázat na biblickou tradici „rozpoznávání znamení doby“ pomocí soudobé filozofie, fenomenologie a hermeneutiky. Snaží se doplnit sociologickou a politologickou diagnózu doby např. analýzou „prorockých snů“ v kultuře, v soudobé literatuře a filmu.

Halík získal letos svou knihou „Chci, abys byl“ („I Want You To Be“, NDUP 2016) dvě významná ocenění, zlatou medaili a titul „Americká kniha roku v oblasti filozofie“ na konferenci amerických vydavatelů a knihkupců v Chicagu a „První místo v oboru teologie“ na konferenci Asociace katolických médií USA a Kanady v kanadském Quebec City.

Během letošního pobytu v USA se Tomáš Halík setká v pondělí 9. října na pracovním obědě s prezidentem Notre Dame University a s iráckým biskupem Hanna, který se nedávno dostal z vězení teroristů Islámského státu. Rovněž bude přednášet na Katolické universitě ve Washingtonu a na univerzitě v Miami na Floridě.

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Přejete si mít euromince s vyobrazením svatého Václava nebo Jana Husa?
Ano
51%
 
Ano, ale k výběru jedné z osobností mám výhrady
16%
 
Ne
13%
 
Určitě ne, jsem proti zavedení eura
20%
 
(Počet hlasů celkem: 63)