Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Švédská policie vyšetřuje další protižidovský útok

Ze světa / juml / ČTK / 12. prosince 2017 7:03
Švédská policie vyšetřuje další protižidovský útok

Synagoga v Göteborgu

Stockholm - Švédská policie vyšetřuje pokus o žhářský útok na budovu na židovském hřbitově v Malmö na jihu země. Za posledních několik dní jde už o třetí protižidovský incident ve Švédsku, informovala včera agentura AFP. V sobotu házela skupina mladíků zápalné láhve na synagogu v Göteborgu, už v pátek účastníci demonstrace v Malmö provolávali protižidovská hesla.

Na budovu sloužící náboženským účelům na židovském hřbitově v třetím největším švédském městě hodil kdosi dva hořící předměty, uvedla židovská obec.

Mluvčí policie v Malmö Lars Forstell agentuře AFP řekl, že policisté případ vyšetřují jako pokus o žhářství. Budova podle něj ale neutrpěla vážné škody. Nikdo neutrpěl zranění, zdůraznil rovněž Forstell.

Židovská obec v Malmö označila incident za "mimořádně závažný". "Nemůžeme akceptovat, že jsme se stali terčem hrozeb a útoků," uvedla obec.

Švédské úřady v posledních dnech zpřísnily bezpečnostní opatření v okolí synagog a židovských kulturních center. Reagovaly tak na dva incidenty z posledních dní.

V pátek v Malmö účastníci demonstrace proti kroku amerického prezidenta Donalda Trumpa, který se rozhodl uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele, provolávali protižidovská hesla. V sobotu skupina mladých lidí házela v Göteborgu zápalné lahve na synagogu a přilehlé židovské centrum. V tomto případě policie už zadržela tři podezřelé, které viní z pokusu o žhářství.

Švédský premiér Stefan Löfven a další politici už dříve oba incidenty odsoudili. "V naší švédské společnosti není místo pro antisemitismus. Viníci budou pohnáni k odpovědnosti," sdělil Löfven.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
8%
 
Ne
20%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 115)