Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Nemocnice v Č. Budějovicích bude mít svého kaplana

Kraje: Jihočeský / juml / ČTK / 18. prosince 2017 10:34
Nemocnice v Č. Budějovicích bude mít svého kaplana

Ilustrační foto - Nemocnice v Českých Budějovicích
Autor: Wikipedia.org / Wikimedia Commons

České Budějovice - V českobudějovické nemocnici bude sloužit kaplan. Dosud k pacientům docházel farář jen na požádání. Kaplan Ondřej Doskočil nastoupí v Českých Budějovicích v lednu, ale ještě předtím bude 20. prosince v nemocnici na oddělení následné péče sloužit předvánoční mši. ČTK to dnes řekla mluvčí společnosti Jihočeské nemocnice Iva Nováková.

"V období nemoci si lidé ve zvýšené míře kladou existenciální, duchovní a náboženské otázky po smyslu života či smyslu nemoci a utrpení. Tyto otázky vzbuzují touhu po lidském sdílení, přijetí, naslouchání či odpuštění. Na tyto potřeby reaguje profesionální služba nemocničních kaplanů, kteří jsou součástí týmu pracovníků nemocnice a slouží všem pacientům bez rozdílu vyznání či světového názoru, ale i jejich blízkým a rovněž pracovníkům nemocnice," uvedl Doskočil, absolvent teologických studií a katolický jáhen.

Nováková uvedla, že po duchovním servisu je v poslední době vyšší poptávka. V jiných jihočeských nemocnicích už pozice stálého kaplana existuje. "České Budějovice se teď tímto krokem k ostatním nemocnicím přiřadí," řekla.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
17%
 
Ne
29%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 190)