Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Bývalý papež Benedikt XVI. připustil, že mu ubývá sil

Ze světa / kir / ČTK / 8. února 2018 10:57
Bývalý papež Benedikt XVI. připustil, že mu ubývá sil

Benedikt XVI.
Autor: Flickr.com / Creative Commons

Vatikán -

Bývalý papež Benedikt XVI. u příležitosti pátého výročí svého mimořádného rozhodnutí opustit funkci vůdce římskokatolické církve připustil, že mu ubývají tělesné síly a že je "na pouti domů". V krátkém dopisu do italského deníku Corriere della Sera tak reagoval na časté dotazy čtenářů, jak se mu daří.

Devadesátiletý emeritní papež uvedl, že ho zájem o jeho osobu dojal. Čtenářům poděkoval a zdůraznil, že je požehnáním být obklopen takovou láskou v posledním úseku životní cesty, který je někdy obtížný.

"Mohu jen říci, že při pomalém ubývání fyzických sil jsem vnitřně na pouti domů," napsal.

Benedikt XVI. rezignoval na papežský úřad v únoru 2013 a stal se první hlavou katolické církve, která za posledních téměř 600 let ze své funkce odstoupila. Už tehdy jako hlavní důvod své abdikace uvedl, že na tak důležitou funkci se mu již nedostává potřebných sil.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
7%
 
Ne
19%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 320)