Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Před pěti lety skončil v papežském úřadě Benedikt XVI.

Ze světa / vlu / ČTK / 27. února 2018 15:10
Před pěti lety skončil v papežském úřadě Benedikt XVI.

Benedikt XVI.
Autor: Flickr.com / Creative Commons

Vatikán - Prvním papežem po více než sedmi staletích, který o své vůli odešel z čela katolické církve, se stal Benedikt XVI., který opustil úřad 28. února 2013. Předchozí skutečně dobrovolná rezignace papeže se udála v roce 1294, kdy po pouhých pěti měsících opustil úřad Celestýn V. Benedikt, zvolený v dubnu 2005, oznámil svou rezignaci 11. února 2013 kdy prohlásil, že cítí tíhu stáří a že mu již na řádné vykonávání úřadu nezbývají síly.

Na rozdíl od svého předchůdce Jana Pavla II., který v úřadě zbořil mnohá tabu, zastával Benedikt XVI. konzervativní postoje. Joseph Ratzinger, jak zní jeho občanské jméno, ale na druhé straně používal Facebook a také si nechal zavést vlastní videokanál na YouTube. V čele římských katolíků jej nahradil v březnu 2013 argentinský jezuita Jorge Mario Bergoglio, který přijal jméno František.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
28%
 
Ne
20%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 39)