Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Zemřel evangelický farář Alfréd Kocáb. Měl katolické i evangelické srdce, připomněl Duka

Domácí zpravodajství / kir / Vlastní zpráva / 15. března 2018 23:38
Zemřel evangelický farář Alfréd Kocáb. Měl katolické i evangelické srdce, připomněl Duka

Alfréd Kocáb
Autor: www.vons.cz

Praha - Dnes ráno zemřel  ve věku 92 let Alfréd Kocáb, evangelický farář, chartista a někdejší člen Nové orientace, která byla neformálním teologickým proudem Českobratrské církve evangelické, jehož stoupenci se snažili nově formulovat teologická a eklesiologická východiska činnosti ČCE a zároveň aktivně zaujímat kritické postoje vůči společenským poměrům v socialistickém Československu. 

"Byl to skvělý člověk, manžel, otec, dědeček a pradědeček. O jeho komplexní rozhled v oblasti historických, politických a duchovních souvislostí jsem se mohl celoživotně opírat", napsal jeho syn zpěvák a bývalý politik Michael Kocáb.

"Alfréd Kocáb byl vzácný člověk, jenž o sobě prohlašoval, že má dvě srdce - katolické i evangelické. Každý, kdo se s ním setkal, byl osloven jeho laskavostí, velkorysostí a přátelským přístupem. Byl odvážným stoupencem svobody, člověkem bez ideologických předpojatostí", ocenil zesnulého na svém facebookovém profilu také kardinál Dominik Duka, který upozornil na to, že to byl právě Kocáb a jeho paní, kdo k nám přinesli znalost hnutí Taizé. " Měl jsem ho velmi rád, vážil si jej a v modlitbě věřím, že u našeho Pána nalezl stejně otevřenou náruč, jakou nabízel lidem kolem sebe", dodal Duka.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
69%
 
Ano, ale až bude po válce
6%
 
Ne
18%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 348)