Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Čína zřejmě zakázala prodej bible na internetu a u velkých knihkupců

Ze světa / kir / ČTK / 5. dubna 2018 9:30
Čína zřejmě zakázala prodej bible na internetu a u velkých knihkupců

Bible (ilustrační foto)
Autor: Wikipedia.org / Amandajm / Creative Commons

Peking -

Čína zřejmě zakázala prodej bible v internetových e-shopech i v kamenných prodejnách velkých čínských knihkupců. S odkazem na zprávy na čínských sociálních sítích o tom informoval web The Telegraph.

Vztahy mezi Pekingem a Vatikánem jsou nyní napjaté kvůli sporu o pravomoc jmenovat čínské biskupy. Země jednají o dohodě, která by tuto pravomoc předala papežovi.

Čínští katolíci si v současné době mohou vybrat, zda se budou hlásit ke státní církvi (Čínské sdružení vlasteneckých katolíků), kterou v 50. letech minulého století založila komunistická strana, nebo k neoficiální církvi. Ta uznává autoritu papeže.

Na stažení bible z prodejních pultů upozornili čínští křesťané na sociálních sítích. Webové stránky některých největších knihkupců uvádějí, že v současné době nemají k dispozici jediný výtisk. Informaci webu The Telegraph potvrdila i zaměstnankyně jednoho knihkupectví v Pekingu. Proč je kniha nedostupná, ale prý neví.

Úřady zatím pouze varovaly před ilegálním prodejem tiskovin on-line.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Zúčastnili jste se některé lednové ekumenické bohoslužby?
ano
27%
 
ano, ale v jiném měsíci v roce
8%
 
ne
53%
 
nechodím do kostela na žádné bohoslužby
12%
 
(Počet hlasů celkem: 128)