Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Pietní setkání připomnělo oběti nacismu v pankrácké sekyrárně

Domácí zpravodajství / kir / e-cirkev.cz / 7. května 2018 22:47
Pietní setkání připomnělo oběti nacismu v pankrácké sekyrárně

Ilustrační foto: sekyrárna ve věznici na Pankráci
Autor: www.e-cirkev.cz

Praha - Pietním shromážděním u budovy Vrchního soudu a ve Vazební věznici Praha Pankrác začala letošní připomínka pražských květnových událostí z roku 1945. Setkání se konalo v pátek 4. května.

"Na tomto místě často zněla modlitba. -Jako poslední zvolání, jako naděje, jako pomyslný most...," pronesl v tzv. pankrácké sekyrárně hlavní kaplan Vězeňské služby ČR Pavel Kočnar. Mezi lety 1943 a 1945 zde bylo popraveno 1075 lidí - nejen Čechů, ale i Němců a Rakušanů, kteří pomáhali našemu odboji nebo odmítli bojovat za nacistickou ideologii. 

Účastníci shromáždění položili květiny i u pamětní desky JUDr. Emila Lányho, jednoho z nejvýznamnějších představitelů naší justice, prezidenta Vrchního zemského soudu, a také někdejšího člena synodní rady Českobratrské církve evangelické a kurátora střešovického sboru. Lány padl nešťastně při květnovém povstání roku 1945.

 

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 304)