Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Ekumenická rada církví podepsala dohodu s letištěm v Praze o pastorační pomoci

Domácí zpravodajství / kir / ČTK, e-cirkev.cz / 8. května 2018 12:59
Ekumenická rada církví podepsala dohodu s letištěm v Praze o pastorační pomoci

Letiště Václava Havla v Praze
Autor: Wikipedia.org / Hynek Moravec / Creative Commons

Praha -

Tým duchovních bude na letišti Václava Havla v Praze připraven k pastoračnímu doprovázení obětí a příbuzných v případė leteckého neštěstí nebo teroristického útoku. Vedení letiště kvůli tomu uzavřelo memorandum o vzájemné spolupráci s Ekumenickou radou církví. Služby duchovního budou k dispozici lidem všech vyznání. 

"Duchovní podpora doplní službu psychologa, kterou již máme pro případy mimořádných událostí zajištěnou. Ačkoliv k situacím tohoto charakteru dochází obecně v letecké dopravě zcela výjimečně, musíme být i na ně dobře připraveni. Spolupráce s Ekumenickou radou církví nám navíc zajistí, že bude o naše cestující i zaměstnance skutečně postaráno ve všech ohledech," uvedl předseda představenstva Letiště Praha Václav Řehoř.

„Připravenost církví k nasazení v případě mimořádné události na letišti je součástí takzvané sektorální pastorace, tedy služby církví mimo rámec klasické duchovenské činnosti ve farnostech a sborech. Podobně jako již řadu let fungující služba kaplanů v nemocnicích, věznicích nebo armádě se i případné nasazení na letišti děje za spolupráce všech církví, v ekumenickém a tolerantním duchu a jeho cílem je poskytnout duchovní podporu komukoli, kdo o ni požádá, bez ohledu na jeho církevní nebo náboženskou příslušnost. Účelem takového duchovního doprovázení není získávat nové věřící, ale sloužit těm, kdo to v těžké životní situaci potřebují,“ říká generální sekretář ERC Petr Jan Vinš.

Pro cestující bude také zajištěn přímý kontakt s představitelem konkrétního vyznání. Ten by byl cestujícím a zaměstnancům k dispozici přímo v prostorách letiště. Letiště dodalo, že tím reaguje i na růst počtu cestujících, kterých loni odbavilo rekordních 15,4 milionu. To byl meziroční nárůst o téměř 18 procent. Letos vedení letiště očekává růst až k 17 milionům cestujících za rok.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
47%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 310)