Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Emotivní proslov na svatbě prince Harryho a Meghan Markleové pronesl americký biskup Curry

Ze světa / kir / ČTK, red. / 21. května 2018 8:54
Emotivní proslov na svatbě prince Harryho a Meghan Markleové pronesl americký biskup Curry

biskup americké episkopální církve Michael Bruce Curry při svatebním obřadu v královské kapli ve Windsoru
Autor: www.archbishopofcanterbury.org

Londýn -

Emotivní svatební kázání na obřadu britského prince Harryho a americké herečky Meghan Markleové pronesl v sobotu 19. května americký biskup Michael Bruce Curry. Připojil se tak k arcibiskupovi z Canterbury Justinu Welbymu, před nímž si snoubenci vyměnili svatební sliby. Samotnému obřadu v kapli svatého Jiří na hradě Windsor pak předsedal windsorský děkan.

Vnuk královny Alžběty II., šestý v pořadí následnictví trůnu, si vzal o tři roky starší rozvedenou americkou herečku smíšeného původu. Něvěsta v březnu přestoupila k anglikánské denominaci. Původně byla katolička.  

"Láska, která spojí prince Harryho a Meghan Markleovou, má svůj zdroj a původ v Bohu a je klíčem k životu a štěstí," uvedl Curry v emotivním kázání, které podle komentátora České televize spíše připomínalo kázání v některém z kostelů v Alabamě než usedlý britský proslov. Curry také připomněl Martina Luthera Kinga, od jehož zavraždění nedávno uplynulo 50. let. Kázání četl mimojiné ze svého laptopu.

Americká episkopální církev je církví protestantskou a zakládajícím členem anglikánského společenství církví. Její mateřskou církví je britská anglikánská církev, která vznikla v 16. století.

Sedmadvacátý biskup a první Afroameričan v jejím čele se podle jejích webových stránek angažuje v sociálních otázkách, migrační politice a pro rovnoprávnost v manželství.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
48%
 
Spíše ano
18%
 
Ne
30%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 178)