Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Evangelický kostel v Chodově se stal kulturní památkou

Kraje: Karlovarský / / ČTK / 29. května 2018 22:38
Evangelický kostel v Chodově se stal kulturní památkou

evangelický kostel v Chodově (v pozadí kostel katolický)
Autor: www.ccechodov.estranky.cz

Chodov (Sokolovsko) -

Evangelický kostel v Chodově zařadilo ministerstvo kultury na seznam kulturních památek. Pseudorománský kostel z roku 1906 se tak stal pátou nemovitou kulturní památkou ve městě. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí chodovské radnice Martin Polák.

"Jde o unikátní pseudorománskou stavbu, která je vzácná především svými jemnými secesními ornamenty. Jeho specifická věž je vedle kostela svatého Vavřince nedílnou a nesmírně významnou dominantou města," doplnil chodovský historik Miloš Bělohlávek. Kostel vyprojektoval saský architekt Julius Zeißig, podle jeho projektů vznikly v regionu například i evangelické kostely v Nejdku nebo v Sokolově.

V Chodově jsou v současné době čtyři další nemovité kulturní památky, kostel svatého Vavřince, mariánský sloup, socha svatého Šebestiána a boží muka. Kultuní památkou je dále například zvon Jan Vilém nebo křížová cesta v kostele svatého Vavřince.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Bíle místo

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byli jste na některém novoročním setkání Taizé?
Ano i v zahraničí
23%
 
Byl/a jsem přímo v Taizé
12%
 
Pouze v Praze
14%
 
Nebyl/a, ale rád/a zpívám písně komunity
28%
 
Tato spiritualita mi není blízká.
23%
 
(Počet hlasů celkem: 74)