Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež jmenoval 14 nových kardinálů, varoval je před pokušením

Ze světa / / ČTK / 3. července 2018 16:51
Papež jmenoval 14 nových kardinálů, varoval je před pokušením

Ilustrační foto: jednání biskupské synody
Autor: Flickr.com / M. Mazur / Creative commons

Vatikán -

Papež František dnes ve vatikánské bazilice jmenoval oficiálně 14 nových kardinálů, z nich 11 s právem volit příštího papeže, informoval vatikánský rozhlas. Celkem má nyní římskokatolická církev 226 kardinálů, z nichž 74 jmenoval František během svého pětiletého působení v jejím čele.

V církvi je 125 kardinálů mladších 80 let, kteří mohou volit nového papeže, pokud by ten současný zemřel nebo odstoupil. Z nich 59 jmenoval František, 47 jeho předchůdce Benedikt XVI. a 19 Jan Pavel II.

Nově jmenovaní kardinálové složili přísahu a převzali v rámci bohoslužby jmenovací dekrety, birety a prsteny. Papež je při této příležitosti vyzval, aby odolávali pokušení a pomáhali potřebným na okraji společnosti.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
51%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
27%
 
(Počet hlasů celkem: 96)