Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

V Č. Budějovicích se na dráhu kněze připravuje šest cizinců

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 10. července 2018 11:31
V Č. Budějovicích se na dráhu kněze připravuje šest cizinců

Ilustrační foto
Autor: Flickr.com / Creative commons

České Budějovice - V Českých Budějovicích se na dráhu římskokatolického kněze připravuje prvních šest studentů, jsou z Itálie, Španělska, Polska a Chorvatska. Diecézně-misijní mezinárodní seminář Redemptoris Mater založil českobudějovický biskup Vlastimil Kročil loni v listopadu. Dnes byly slavnostně uvedeny do provozu upravené prostory v městské čtvrti Suché Vrbné, které mu budou sloužit. V semináři je místo až pro 14 bohoslovců.

Noví kněží by měli převážně působit na území českobudějovické diecéze. "Součástí služby je i nějaký výjezd nebo zkušenost v zahraničí," řekl ČTK mluvčí biskupství Miroslav Bína. Místních duchovních se v Česku nedostává a na řadě míst už nyní vypomáhají kněží z Polska.

Seminářů Redemptoris Mater funguje po celém světě přes 120, v ČR vznikl první. Navazují na spirituální směr v katolické církvi nazvaný neokatechumenátní cesta, který klade důraz na vnitřní obrácení a obnovu. Iniciativa podle údajů na webu vznikla 1964 v Madridu a rozšířila se do mnoha zemí. O rozmístění zájemců do těchto seminářů podle mluvčího rozhodl los. "Očekáváme, že každý rok může přijít jeden až dva studenti," uvedl Bína k českobudějovickému semináři.

Seminář, v němž budou bohoslovci žít podle stanoveného řádu, vznikl z bývalého kněžského domu úpravami za 1,5 milionu korun. Kromě pokojů a kuchyně s jídelnou obsahuje knihovnu, kapli a místnost pro čtení z bible, ale také počítačovou učebnu.

Teoretickou výuku mají bohoslovci na Teologické fakultě Jihočeské univerzity. Přednášky zatím dostávají v italštině, učí se češtinu. Studium trvá pět let.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Filmana

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
71%
 
Nevím
2%
 
(Počet hlasů celkem: 975)