Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

ČR má nového apoštolského nuncia, je jím Američan Balvo

Domácí zpravodajství / kir / ČTK / 24. září 2018 11:13
ČR má nového apoštolského nuncia, je jím Američan Balvo

apoštolský nuncius arcibiskup Charles Daniel Balvo
Autor: www.cirkev.cz

Praha/Vatikán -

Novým apoštolským nunciem pro Českou republiku se stal sedmašedesátiletý arcibiskup Charles Daniel Balvo, rodák z Brooklynu v USA, který už v ČR působil. Jeho jméno  zveřejnil Vatikán. ČTK o tom informoval mluvčí České biskupské konference František Jemelka. Papežský nuncius zastupuje v Česku Vatikán.

"Mám radost a novému nunciovi přeji, aby jeho mise v naší zemi byla požehnaná," uvedl na twitteru generální sekretář ČBK Stanislav Přibyl.

Charles Daniel Balvo se narodil v Brooklynu ve Spojených státech amerických 29. června 1951. Na kněze byl vysvěcen 6. června 1976 v New Yorku. Vystudoval kanonické právo. Do diplomatických služeb Vatikánu vstoupil 1. března 1987, působil postupně v diplomatických zastupitelstvech v Ghaně, Ekvádoru, Chile, v České republice, Jordánsku a na Litvě.

V dubnu 2005 byl jmenován apoštolským nunciem na Novém Zélandu, Cookových ostrovech, ostrově Fidži, Marshallových ostrovech, Kiribati, ve Federativních státech Mikronésie, Nauru, Palau, na ostrově Samoa, Tongu a Vanuatu a apoštolským delegátem Oceánie. O osm let později byl jmenován apoštolským nunciem v Keni a stálým pozorovatelem Programu OSN pro životní prostředí (UNEP) a pro lidská sídla (UN-Habitat). Koncem roku 2013 byl jmenován apoštolským nunciem v Súdánu.

Hovoří anglicky, italsky, španělsky, francouzsky a vzhledem k tomu, že v minulosti působil jako rada Apoštolské nunciatury v České republice, disponuje i znalostmi češtiny, uvádí web České biskupské konference.

Letos kvůli dovršení 75 let na pozici nuncia skončil Giuseppe Leanza, který v Česku působil od roku 2011. V březnu mu prezident Miloš Zeman udělil Řád Tomáše Garrigua Masaryka, druhé nejvyšší státní vyznamenání České republiky. Leanza řád dostal podle Hradu za vynikající zásluhy za rozvoj demokracie, humanity a lidská práva.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
51%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
20%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
27%
 
(Počet hlasů celkem: 86)