Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Policie pátrá po obrazech ukradených z kláštera v Oseku

Kraje: Karlovarský / / ČTK / 8. října 2018 22:50
Policie pátrá po obrazech ukradených z kláštera v Oseku

Cisterciácký klášter v Oseku
Autor: Wikipedia.org / Miloš Bouček / Creative Commons

Osek -

Tepličtí kriminalisté pátrají po dvou obrazech ukradených z volně přístupné chodby kláštera v Oseku na Teplicku. Celkovou hodnotu obrazů odborníci stanovili na 70.000 korun. Kriminalisté se obracejí se žádostí o informace na veřejnost.

První odcizený obraz byl portrét generálního opata Nicolase Boucherata, dílo pocházelo z Francie. Jde o kopii datovanou do 17. století - olej na plátně, rozměr 105 krát 75 centimetrů. Druhé plátno byl portrét pražského arcibiskupa F. F. Khünburga, dílo bylo zhotoveno v Čechách kolem roku 1704, olejomalba na plátně, dobová kopie, rozměr 103 krát 81 centimetrů.

Kriminalisté přivítají jakékoliv informace týkající se odcizených obrazů nebo svědectví, které by mohlo vést k ustanovení pachatele. Informace je možné předat na kriminální policii v Teplicích, ul. Masarykova 1363, nebo na tísňovou linku 158.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 318)