Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Pražští muslimové mohou přijít o modlitebnu. Soudní exekutor nařídil její dražbu

Domácí zpravodajství / kir / Deník N / 27. listopadu 2018 9:25
Pražští muslimové mohou přijít o modlitebnu. Soudní exekutor nařídil její dražbu

Ilustrační foto
Autor: Wikipedia.org / Creative commons

Praha - Majitel muslimské modlitebny v Praze rok a půl neplatil účty za plyn. Podle Deníku N teď hrozí, že o budovu přijde. Podle právníků je ale postup exekutorky nepřiměřený. V budově školy Alfirdaus v pražské Libni se pravidelně pořádají modlitby i výuka jazyků. V mešitě se každý pátek sejde zhruba stovka lidí, v budově funguje i školka pro děti.

Objekt vlastní Bader Eknaifith, viditelná postava české muslimské komunity, který se podle Deníku N několikrát zapojil do akcí proti násilí a nenávisti. Eknaifith se do současné situace dostal proto, že rok a půl neplatil účty za plyn a nevybíral si datovou schránku. Mezitím dluh dosáhl 22 296 korun. "Postup byl nepřiměřený a ústavně nekonformní, pokud soudní exekutor vymožení dluhu 22 296 korun rozhodne provést exekuci prodejem nemovitosti v hodnotě, kterou určil znalec na 9 630 600 korun,“,“ píše právník muslimské obce Kučera v odvolání. Dlužník pripustil, že udělal chybu a dluh mezitím uhradil. Nemovitost ale byla již mezitím prodána a čeká se,  až nový vlastník složí peníze.

Podle advokáta mohla například exekutorka postupovat zabavením méně hodnotného majetku.”
Dříve s kulturním centrem spolupracovala i vládní agentura HateFree, které bojuje proti nenávisti ve společnosti. „Vždy jsme s nimi měli velice dobré zkušenosti a byli otevření jakékoliv spolupráci na pozitivních věcech a náboženskému dialogu,“ hodnotí dosavadní zkušenost Lukáš Houdek, koordinátor projektu HateFree. Připomíná, že se v centru pořádala například akce Oběd v mešitě, na kterou dorazilo 300 lidí.”, dodává Deník N.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byla modlitba za prezidenta v katedrále dostatečně ekumenická?
Ano, oproti tradiční katolické liturgii Te Deum šlo o jasný ekumenický posun
28%
 
Ne, stále převažovala katolická forma obřadu
49%
 
Nevím, nemám na to názor
1%
 
Není to pro mě podstatné
21%
 
(Počet hlasů celkem: 137)