Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Na Světové dny mládeže do Panamy se chystá 200 poutníků z ČR spolu s biskupy Vokálem a Posádem

Ze světa / kir / ČTK / 8. ledna 2019 15:47
Na Světové dny mládeže do Panamy se chystá 200 poutníků z ČR spolu s biskupy Vokálem a Posádem

Ilustrační foto: Panamky ve zdobených sukních pollera
Autor: www.Wikipedia.org / Wikipedia Commons

Praha, Panama -

Skupina dvou stovek poutníků z České republiky se vydá do Panamy na Světové dny mládeže. Setkání mladých lidí s papežem Františkem se uskuteční od 14. do 27. ledna. S českými poutníky budou cestovat i biskupové Pavel Posád z Českých Budějovic a Jan Vokál z Hradce Králové. ČTK o tom informovala vedoucí tiskového střediska České biskupské konference (ČBK) Monika Klimentová.

Mezinárodní akce, při které se setkávají křesťané z celého světa a vždy se jí účastní také papež, organizuje katolická církev. Světové dny mládeže inicioval v roce 1984 papež Jan Pavel II. a oba jeho nástupci v nich pokračují. Konají se vždy jednou za tři roky, doposud se jich uskutečnilo 14 v deseti státech. Poslední se konaly v roce 2016 v Polsku.

Česká katolická církev usilovala o pořádání Světových dnů v roce 2022, nominaci schválila i česká vláda. Loni na jaře se však papež František rozhodl pro zmíněný rok dát přednost jinému kontinentu. Podle zástupců tuzemské katolické církve je pravděpodobné, že se Řím na českou církev za dalších pět let znovu s výzvou k pořadatelství obrátí.

V Panamě budou podle Klimentové první část setkání mladí věřící prožívat v diecézích hostující země. Česká výprava je stráví v provincii Colón, ve farnosti Pražského Jezulátka. Místní farnost připravila poznání tradic, kultury, sportu, výlety a dny misií, kdy poutníci vyjdou do rodin s požehnáním. V neděli se všichni poutníci setkají ve městě Colon, kde bude mše s místním biskupem a festival mládeže. "Vzájemné setkání mladých lidí napříč kontinenty je vždy inspirující a silnou manifestací víry v dnešním světě," uvedl Kamil Strak, vedoucí Sekce pro mládež ČBK.

Na hlavní program od 22. do 29. ledna se všichni sejdou do hlavního města Ciudad de Panamá (Panama City), kde budou připraveny i tematické promluvy, kterých se ujmou přítomní čeští a slovenští biskupové.

Ve středu 23. ledna přiletí i papež František. Ten se kromě oficiálního programu Světového dne mládeže setká i s představiteli státu a církve v Panamě, navštíví mimo jiné detenční zařízení pro mladistvé a Domov milosrdného samaritána, kde se léčí lidé nakažení virem HIV. Jeho program v rámci Světového dne mládeže začíná zahajovacím ceremoniálem akce 24. ledna a v Panamě papež setrvá do 27. ledna.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)