Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

V Tříkrálové sbírce sečteny tři pětiny, výtěžek zatím 70 milionů

Domácí zpravodajství / juml / ČTK / 16. ledna 2019 22:00
V Tříkrálové sbírce sečteny tři pětiny, výtěžek zatím 70 milionů

Tříkrálová sbírka - sčítání
Autor: praha.charita.cz

Praha -

Pracovníci Charity ČR dosud rozpečetili 60 procent z více než 20.000 pokladniček, do nichž koledníci Tříkrálové sbírky shromažďovali příspěvky od dárců. Výnos ve všech českých a moravských diecézích je zatím přes 70 milionů korun, jak vyplývá z webu Tříkrálové sbírky. Loni se při sbírce vybralo jen v pokladničkách rekordních 112 milionů korun. Mluvčí Charity ČR Jan Oulík dnes ČTK řekl, že celkový výtěžek z pokladniček letošní sbírky bude známý pravděpodobně do konce ledna.

Konečný celkový výsledek sbírky, tedy kromě koledy také DMS a přímé převody na účet zná Charita zpravidla až v březnu, doplnil. Během Tříkrálového koncertu letos lidé poslali přes 22.000 DMS, a vybralo se tak 1,27 milionu korun.

Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v zemi. Výtěžek sbírky je určen na pomoc nemocným, handicapovaným, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším jinak sociálně potřebným skupinám lidí, a to zejména v regionech v místě sbírky. Nejméně desetina výnosu sbírky je každoročně určena také na humanitární pomoc do zahraničí.

Letos výtěžek sbírky podpoří například materiální a potravinovou pomoc nejchudším lidem v Česku, Poradnu Magdala a její pomoc obětem násilí, vybudování centra sociálních služeb Farní charity Vlašim, ozdravný pobyt běloruských dětí v Praze nebo provoz nemocnice v Ugandě.

Z celkového výtěžku se 65 procent vrací Charitě, která koledování v regionu zaštítila, 15 procent využívá na své projekty diecézní Charita, deset procent putuje na pomoc potřebným do zahraničí, pět procent jde na celostátní projekty a pět procent pokrývá režii sbírky.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 304)