Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Chorvatský biskup při lovu omylem postřelil člověka

Ze světa / juml / ČTK / 17. ledna 2019 12:33
Chorvatský biskup při lovu omylem postřelil člověka

Vjekoslav Huzjak
Autor: Youtube.com

Záhřeb -

Chorvatský biskup Vjekoslav Huzjak omylem při lovu postřelil člověka. Podle policie mu hrozí až tři roky vězení. Široce medializovaný případ poškozuje renomé církve v této tradičně katolické zemi, napsala chorvatská média.

Podle chorvatského deníku Jutarnji list se biskup bjelovarsko-križevecký Huzjak minulý pátek účastnil organizovaného lovu divokých prasat spolu se svými přáteli poblíž města Lipovljani. Když jeden divočák vyběhl poblíž osmapadesátiletého Huzjaka ze křoví, biskup po něm vystřelil. Cíl ale minul a pravděpodobně odražená kulka zasáhla do stehna lovce, který stál opodál. Biskup se prý myslivosti věnuje dlouhodobě a platí za vášnivého lovce.

Policie událost z minulého týdne vyšetřuje jako trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti, za což církevnímu představiteli hrozí až tři roky vězení. Bývalý tajemník chorvatské biskupské konference a současný biskup podle vyjádření církevních představitelů svého činu hluboce lituje a přeje zraněnému, který se bude muset podrobit několika operacím, brzké uzdravení. Později ho navštívil i v nemocnici. O incidentu byl údajně informován i sám papež František.

Případ vyvolal v Chorvatsku pohoršení, a to jak mezi věřícími, tak i laickou veřejností. Ochránci zvířat biskupa obviňují, že trpí "chorobnou potřebou násilí". Spojení církevního představitele, který má být pastýřem a vzorem pro ostatní, s lovcem se zbraní v ruce zabíjejícím divou zvěř podle deníku Večernji list nejde dohromady. Případ podle listu také ukazuje na nedobrou situaci uvnitř chorvatské katolické církve, do jejíchž čelných pozic se dostávají pochybní funkcionáři s feudální mentalitou. Huzjak je prý jejich typickým představitelem.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 281)