Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Církevní turistika se rozšiřuje do Rakouska, web bude i v němčině

Domácí zpravodajství / kir / ČTK / 21. ledna 2019 8:59
Církevní turistika se rozšiřuje do Rakouska, web bude i v němčině

Ilustrační foto - Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou
Autor: Wikipedia.org / Anna Prokopová / Creative Commons

Brno -

Biskupství brněnské do letošního léta spustí německou jazykovou verzi webu Církevní turistiky. Spolupracovat na ní bude se sousední rakouskou diecézí St. Pölten, která do systému, jenž pomáhá propagovat církevní památky, přidá kostely a kláštery ve vlastní správě. Zároveň společně s rakouskou stranou uspořádá kurz pro průvodce v církevních památkách. 

"Ročně hledá na webu cirkevnituristika.cz kolem půl milionu lidí. Důležité ale je, aby na návštěvníky byli připraveni lidé z farností a dokázali se turistům věnovat. Proto jsme se rozhodli ve spolupráci s diecézí St. Pölten uspořádat i kurz pro průvodce v církevním cestovním ruchu," řekl novinářům brněnský biskup Vojtěch Cikrle.

Průvodci dosud působí jen v několika nejnavštěvovanějších památkách, jako je poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáru nad Sázavou nebo katedrála sv. Petra a Pavla v Brně. "Právě průvodce může udělat návštěvu památky nezapomenutelnou, protože může upozornit na detaily a unikáty, které by jinak návštěvníkům mohly uniknout," dodal Cikrle.

Ve spolupráci s rakouskou diecézí připravilo brněnské biskupství i brožurku v češtině a němčině, která představuje dvacítku poutních míst a dalších památek v každé z diecézí. Diecéze St. Pölten také spustila vlastní verzi stránek církevní turistiky, která ale zatím odkazuje na český rozcestník. Německá jazyková verze i představení rakouských památek by mělo být hotové do léta.

Kromě zajímavých poutních míst mohou lidé na stránkách Církevní turistika najít také fary a kláštery nabízející ubytování. "Na území diecéze je jich 13, na území jižní Moravy nabízí ubytování čtyři fary, nově i Fara sv. Jiljí v Lukově u Znojma," uvedl Cikrle.

Portál Církevní turistika a sesterský Klášterní turistika se znovu představí i na veletrhu cestovního ruchu Regiontour, který v Brně začíná ve čtvrtek. Na stánku návštěvníky přivítá kopie sochy Panny Marie Křtinské, která má připomínat kostel Jména Panny Marie ve Křtinách. Ten je od loňského roku znovu v rukách řádu premonstrátů.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)