Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Trump opět vystoupil proti potratům, vysloužil si ovace

Ze světa / juml / ČTK / 8. února 2019 10:59
Trump opět vystoupil proti potratům, vysloužil si ovace

Donald Trump, 45. prezident Spojených států amerických
Autor: Flickr.com / Gage Skidmore / Creative commons

Washington - Americký prezident Donald Trump si včera na tradiční Národní modlitební snídani vysloužil za svá vyjádření proti potratům ovace ve stoje od náboženských vůdců, napsal americký list The Washington Post. Podle agentury AP si šéf Bílého domu takto snaží získat ještě větší podporu od konzervativních voličů před prezidentskými volbami v roce 2020, ve kterých bude usilovat o znovuzvolení.

Každoroční prezidentské snídaně s modlitbou se v USA konají každý první čtvrtek v únoru od roku 1952, kdy je zavedl tehdejší prezident Dwight Eisenhower.

"Všechny děti, narozené i nenarozené, jsou stvořeny k svatému Božímu obrazu," řekl na slavnosti Trump, za což si vysloužil hlasitý potlesk, při kterém většina hostů z řad duchovních stála. "Každý život je posvátný a každá duše je drahocenným darem z nebes," pokračoval prezident.

V úterním poselství o stavu unie Trump řekl, že by Kongres měl schválit zákon zakazující potraty. Schválení takového zákona je ale v současné chvíli velmi nepravděpodobné, vzhledem k tomu, že Sněmovnu reprezentantů kontrolují demokraté, připomíná agentura AP. Ke svým úterním výrokům, které podle The Washington Post, patřily k jeho nejsilnějším vyjádřením proti potratům, se Trump ve svém dnešním projevu nevrátil. Vzkázal však publiku, ve kterém byli mimo jiné představitelé jeho vlády a Kongresu, včetně demokratické šéfky Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové, že bude věřící vždy podporovat.

Trump ve své řeči následně označil manželku svého vicepremiéra, Karen Penceovou, za úžasnou druhou dámu s tím, že nedávno začala učit výtvarnou výchovu na křesťanské škole v severní Virginii. Zmíněná škola se stala terčem kritiky za to, že nepřijímá homosexuální učitele, studenty či žáky, jejichž rodiče jsou homosexuálové. Dokument na školním webu uvádí, že si škola vyhrazuje právo nepřijmout či vyloučit ze školy žáka, pokud "atmosféra či chování v dané domácnosti, aktivity rodičů či opatrovníků, nebo aktivity daného studenta, nejsou v souladu s biblickým životním stylem, který škola učí". Za zakázané škola přitom označila účast či podporu "sexuálně nemorálních, homosexuálních či bisexuálních aktivit".

Šéfka organizace hájící práva žen na potrat NARAL Ilyse Hogueová tvrdí, že se Trump zaměřil na potraty, protože je politicky oslabený. Jeho preference podle ní "klesají volným pádem" mimo jiné kvůli tomu, že na více než měsíc zastavil financování vládních úřadů a on sám, jeho rodina, Bílý dům, podnik, nadace a inaugurační výbor jsou cílem různých vyšetřování.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
19%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
30%
 
(Počet hlasů celkem: 132)