Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Karlovarští věřící se sešli na společné bohoslužbě s biskupy Holubem a Radkovským

Kraje: Karlovarský / kt / Vlastní zpráva / 5. března 2019 0:07
Karlovarští věřící se sešli na společné bohoslužbě s biskupy Holubem a Radkovským

Biskup Holub s biskupem Radkovským v Karlových Varech
Autor: archiv autora / Lenka Kateřina Tetivová

Karlovy Vary - V Karlových Varech se konalo v neděli 3. března tradiční, již třetí setkání věřících všech tří farností s plzeňským biskupem Tomášem Holubem, tentokrát v kostele sv. Maří Magdaleny v lázeňském centru. K místním věřícím se připojili i lázeňští hosté.

Na přání biskupa Holuba se toho dne v jiných farnostech mše svatá neslavila. Zúčastnil se také emeritní biskup František Radkovský, dále Krzysztof Dędek, generální vikář Diecéze plzeňské a Jiří Majkov, generální vikář pro Karlovarský kraj. Z místních kněží byli přítomni děkan Miroslav Chlupsa., duchovní správce farnosti Sv. Máří Magdaleny, Vladimír Müller, farář farnosti Stará Role a  Romuald Štěpán Rob, administrátor farností Rybáře a Chodov.

Farář ze Stanovic  Mixa nemohl dorazit z důvodu věku a vážného úrazu, který před několika týdny utrpěl. Úvodem biskup Tomáš Holub zdůraznil, že jsme se sešli, abychom podtrhli, že patříme k sobě, máme si pomáhat a být si oporou. K 1. čtení z knihy Sirachovcovy (Sir 27,5-8) biskup uvedl, že toto čtení neobsahuje nic duchovního, pouze rady, jak žít. Tyto rady je třeba pojmout z novozákonního pohledu v zakotvení v Ježíši Kristu. Moudrost nemůže čerpat jen sama ze sebe, ale ze setkání s Kristem. I když máme různé životní cesty a zkušenosti, naše svědectví pro druhé nemůže zůstat osamocené a jen lidské.

Zdůraznil také soudržnost rozdílných farností, aby místní věřící měli k sobě blízko i v situaci odlišných názorů. Nejsme sektou, ani vojenským ideologicky jednotným uskupením. Rozmanitost a různost může být obohacením, pokud je naše jednota založena na Kristu. Otec biskup pak navázal na úryvek z evangelia sv. Lukáše (Lk 6,39-45), který pojednává o třísce v oku bratra a trámu ve vlastním oku.

Holub dále upozornil na skutečnost, že naše přístupy jsou zatížené našimi selháními, neschopnostmi, jednostrannostmi a limity. Je třeba si to uvědomit a nevytvářet zbytečná napětí, ale jít cestou odpuštění a Božího milosrdenství. Závěrem vyzdvihl, že většina lidí, kterým podával sv. přijímání, se na něho usmála, a pan děkan M. Chlupsa přečetl ohlášky za všechny tři farnosti. Nakonec stručně informoval o synodě mládeže.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
49%
 
Spíše ano
19%
 
Ne
28%
 
Nevím
4%
 
(Počet hlasů celkem: 165)