Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

V Montrealu byl během mše pobodán kněz, dnes byl propuštěn z nemocnice

Ze světa / vlu / ČTK / 23. března 2019 20:51
V Montrealu byl během mše pobodán kněz, dnes byl propuštěn z nemocnice

Kněz sloužil mši a náhle se na něj vrhl muž a napadl jej nožem
Autor: CNN

Montreal - Katolický kněz byl včera během ranní mše v chrámu sv. Josefa v Montrealu napaden a pobodán. Útočník byl zadržen, uvedla kanadská televize CTV na svém webu, kde se později objevily i záběry z útoku.

„Svědci uvedli, že kněz sloužil mši a náhle se na něj vrhl muž a napadl jej ostrým předmětem,“ řekla policejní mluvčí Caroline Chèvrefilsová podle webu Globalnews.ca.

Útočníka okamžitě po činu zadrželi hlídači, kteří jej předali policistům. „Podezřelého zatkli policisté, kteří jej převezli na vazební věznice, kde bude vyslechnut vyšetřovateli,“ řekla agentuře AFP policejní mluvčí.

Stále nejsou k dispozici žádné informace ohledně totožnosti a motivů útočníka, který na kněze zaútočil před zraky asi 50 věřících. Mše se také vysílala na internetu, poznamenala AFP.

Podle záběrů, odvysílaných v televizi, útočil mladý muž v bundě a v čepici, vyzbrojený nožem.

„Viděla jsem, jak vytáhl nůž a vrhl se na kněze. Jak jsem to viděla, vykřikla jsem, abych přivolala strážce. Rychle zasáhli,“ vylíčila rozhlasové stanici Radio-Canada Adèle Plamondonová, která asistovala knězi během mše. Útočník byl podle ní běloch vyšší postavy.

S ohledem na to, co se stalo ve městě Christchurch, by všechny církevní objekty měly být pod dohledem, řekl AFP v narážce na masakr v mešitách v novozélandském městě Jean-François Lefèbvre, stavební dělník, který asistoval při zadržení útočníka, než jej převzala policejní hlídka. Považuje za politováníhodné, že k útoku došlo na místě, které ročně navštíví na dva miliony turistů.

Lékaři ošetřili kněze na místě a pak jej odvezli do nemocnice. Podle úřadů utrpěl lehčí zranění na horní části těla, jeho život ohrožen není. Claude Grou, který působí jako duchovní v chrámu, představujícím jednu z hlavních turistických atrakcí Montrealu, později ujistil, že „je ve stabilním stavu“. Dnes byl kněz z nemocnice propuštěn.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.
Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
7%
 
Ne
19%
 
Nevím
6%
 
(Počet hlasů celkem: 320)