Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Trump oslavil ramadán tradiční večeří iftár

Ze světa / kir / ČTK / 14. května 2019 12:24
Trump oslavil ramadán tradiční večeří iftár

Donald Trump
Autor: Flickr.com / Gage Skidmore / Creative Commons

Washington -

Americký prezident Donald Trump v pondělí v Bílém domě uspořádal pro velvyslance a členy diplomatického sboru ze zemí s převážně muslimským obyvatelstvem slavnostní večeři iftár, jíž muslimové o ramadánu přerušují denní půst. Jde podle něj o dobu, kdy lidé společně usilují o naději, toleranci a mír.

Slavnostní večeře iftár se v Bílém domě konají pravidelně od doby úřadování prezidenta Billa Clintona v letech 1993-2001 jakožto akty vstřícnosti vůči muslimskému světu.

V roce 2017 Trump zvyk přerušil a Bílý dům tehdy vydal prohlášení, v němž se hovořilo o hrozbě terorismu. Mezi muslimskou komunitou a Trumpem panovaly napjaté vztahy, protože prezident v kampani prosazoval dočasné uzavření Spojených států pro muslimy.

Trump v pondělí řekl, že v poslední době zažívali krušné časy lidé všech náboženství. Připomněl teroristické útoky na muslimy na Novém Zélandě, na křesťany na Srí Lance a na židy v Kalifornii a Pittsburghu a vyjádřil odhodlání "porazit zla terorismu a náboženského pronásledování tak, aby všichni lidé mohli vyznávat svou víru beze strachu".

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 304)