Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež označil svobodu médií za důležitý indikátor "zdraví státu"

Ze světa / kir / ČTK / 20. května 2019 18:36
Papež označil svobodu médií za důležitý indikátor

ilustrační foto: Papež František s kameramanem na papamobilu
Autor: www.flickr.com / Mazur/catholicnews.org.uk

Vatikán -

Papež František vyzval novináře, aby se vyhýbali falešným zprávám a aby se zabývali lidmi, kteří jsou v těžké situaci, ale už jim není věnována pozornost. Při sobotním setkání se zahraničními zpravodaji ve Vatikánu také vzdal čest novinářům, kteří zemřeli při výkonu své práce, a zdůraznil, že svoboda médií je indikátor toho, v jakém stavu se daná země nachází.

"S bolestí jsem vyslechl statistiky o vašich kolezích, kteří byli zabiti při statečném a zapáleném výkonu své práce v mnoha zemích, když informovali o tom, co se děje ve válkách, a o dalších dramatických situacích, v nichž na světě žije tolik našich bratrů a sester," řekl mimo jiné František.

Svoboda tisku a svoboda slova je důležitým ukazatelem toho, v jakém stavu se nachází "zdraví státu", poznamenal papež, aniž konkrétně nějakou zemi jmenoval. "Nezapomínejme, že jednou z prvních věcí, kterou diktatura dělá, je odstranění svobody sdělovacích prostředků nebo její předstírání," dodal.

"Potřebujeme novináře, kteří jsou na straně obětí, na straně těch, kteří jsou pronásledováni, na straně těch, kteří jsou vyloučeni, odsunuti stranou, diskriminováni," uvedl rovněž František při setkání s několika stovkami novinářů.

Agentura AP poznamenala, že František se setkává se zpravodaji pravidelně při svých zahraničních cestách, dnešní akce je však první schůzkou papeže se Sdružením zahraničních novinářů v Římě od roku 1988, kdy je uspořádal Jan Pavel II.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
51%
 
Spíše ano
23%
 
Ne
23%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 77)