
Ilustrační foto: modlitebna Církve bratrské v Brně na Kounicově ulici
Autor: cb.cz/brno / Lukáš Ildža
Praha – Ve dnech 17. a 18. května proběhla jako každý květen výroční konference Církve bratrské. Šlo o konferenci zemskou; společná konference se zastoupením slovenské části církve se bude konat v listopadu. Tentokrát se 166 řádných delegátů z celkem 74 sborů Církve bratrské z České republiky sešlo v sále Smíchovského pivovaru.
Delegáti projednali (případně vzali na vědomí) Výroční zprávu o činnosti a hospodaření Rady CB a řadu dalších zpráv. Rada CB zdůraznila potřebu Evangelikálního teologického semináře (ETS) jako vlastního vzdělávacího zařízení Církve bratrské. Konference svým rozhodnutím schválila předložené návrhy ordinací, založila dva nové sbory CB (Ostrava-Trojka a Třinec-Sosna), zrušila funkci tajemníka Rady CB.
Na slavnostní bohoslužbě v modlitebně v Soukenické ulici byli v pátek večer ordinováni noví kazatelé CB: Václav Andrš, Pavel Bischof a Daniel Litvan. Současně bylo požehnáno diákonům, kterým udělila diakonskou ordinaci Rada CB, těmi jsou Petra Kašperová-Poldaufová a Munkh-erdene Turmunkh (Munkuš). Diakon Munkuš se kromě práce na vlastním sboru (Praha – Jižní Město) stará o řadu mongolských křesťanských komunit po celé Evropě; konferenční shromáždění proto mělo mongolské hosty z několika sborů nejen z České republiky, ale i z Německa a Rakouska.
Sobotní duchovní část konferenčního programu vycházela z Vize Rady Církve bratrské. Po ranní bohoslužbě se slavností večeře Páně, proběhly semináře na témata: Kazatel a staršovstvo, Církev pro hříšníky a Pravdivost v lásce (versus milosrdenství). Čtvrtý seminář byl věnován modlitbám za církev – nikoli teorii, jeho účastníci se modlili. Odpoledne se delegáti věnovali rozhovoru nad zprávou o stavu církve, kterou připravil předseda David Novák.


