Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Vydavatelé: Cla na dovoz z Číny mohou způsobit nedostatek biblí

Ze světa / vlu / ČTK / 8. července 2019 22:08
Vydavatelé: Cla na dovoz z Číny mohou způsobit nedostatek biblí

Ilustrační foto
Autor: Unsplash.com / Rod Long

Nashville (USA) - Američtí vydavatelé náboženské literatury se kvůli americko-čínské celní válce obávají nedostatku biblí na trhu. Miliony svazků této knihy křesťanského náboženství se totiž každoročně tisknou v Číně a kupujícím by je cla mohla prodražit, napsala agentura AP.

V komunistické Číně se podle prezidenta amerického svazu vydavatelů křesťanské literatury Stana Jantze tiskne více než polovina celosvětové produkce biblí. Dražší bible také zkomplikují situaci křesťanských organizací, které je zájemcům rozdávají zdarma.

Americký prezident Donald Trump navrhuje rozšířit 25procentní clo na další čínské zboží, opatření by se mělo dotknout i všech knih. Podle kritiků by to nepřiměřeně zasáhlo bible a dětské knihy. Jak tisk biblí tak dětských knih totiž klade na tiskárny zvláštní nároky, kterým jsou – na rozdíl od mnoha amerických – schopni dostát právě čínští tiskaři.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 281)