Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Australský kardinál Pell se odvolá k Nejvyššímu soudu

Ze světa / vlu / Vlastní zpráva / 28. srpna 2019 9:13
Australský kardinál Pell se odvolá k Nejvyššímu soudu

Kardinál George Pell
Autor: Flickr.com / M. Mazur / Creative commons

Canberra (Austrálie) - Kardinál George Pell se rozhodl využít poslední možnosti a podá odvolání k Nejvyššímu soudu (High Court of Australia). Informuje o tom Catholic News Agency s odvoláním na zdroj blízký kardinálovi. Australský soud minulý týden zamítl jeho odvolání. Pellovi v březnu prvoinstanční soud udělil trest šesti let vězení za zneužití dvou chlapců z chrámového sboru. Odvolání k Nejvyššímu soudu musí kardinál podat nejpozději do dvou týdnů od rozsudku odvolacího soudu.

Pell byl uznán vinným z toho, že se v 90. letech jako arcibiskup provinil vůči dvěma chlapcům ve věku 13 let. Jeden z nich zemřel v roce 2014 ve svých 31 letech na předávkování heroinem, a proti Pellovi tak během procesu vypovídal pouze druhý z nich. Nyní 35letý muž soudu popsal, že Pell se v roce 1996 po nedělní mši před ním a před druhým hochem v sakristii melbournské katedrály obnažil, osahával je na genitáliích a masturboval. Přinutil ho také k orálnímu sexu.

Osmasedmdesátiletý Pell nadále trvá na své nevině.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 281)