Canberra (Austrálie) – Kardinál George Pell se rozhodl využít poslední možnosti a podá odvolání k Nejvyššímu soudu (High Court of Australia). Informuje o tom Catholic News Agency s odvoláním na zdroj blízký kardinálovi. Australský soud minulý týden zamítl jeho odvolání. Pellovi v březnu prvoinstanční soud udělil trest šesti let vězení za zneužití dvou chlapců z chrámového sboru. Odvolání k Nejvyššímu soudu musí kardinál podat nejpozději do dvou týdnů od rozsudku odvolacího soudu.
Pell byl uznán vinným z toho, že se v 90. letech jako arcibiskup provinil vůči dvěma chlapcům ve věku 13 let. Jeden z nich zemřel v roce 2014 ve svých 31 letech na předávkování heroinem, a proti Pellovi tak během procesu vypovídal pouze druhý z nich. Nyní 35letý muž soudu popsal, že Pell se v roce 1996 po nedělní mši před ním a před druhým hochem v sakristii melbournské katedrály obnažil, osahával je na genitáliích a masturboval. Přinutil ho také k orálnímu sexu.
Osmasedmdesátiletý Pell nadále trvá na své nevině.



