Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Festival UNITED nabídl řadu novinek, navštívilo ho přes pět tisíc lidí

Domácí zpravodajství / juml / festivalunited.cz/red / 29. srpna 2019 9:56
Festival UNITED nabídl řadu novinek, navštívilo ho přes pět tisíc lidí

Atmosféra Festivalu UNITED v ulicích Vsetína
Autor: Facebook.com / Mike Kovařík

Vsetín -

Ve Vsetíně se od čtvrtka 22. 8. do soboty 24. 8. 2019 uskutečnil 9. ročník křesťanského multižánrového festivalu UNITED. Na akci s podtitulem Srdeční záležitost dorazilo podle odhadů organizátorů na 5500 účastníků, včetně vystupujících, organizátorů a dobrovolníků, kteří se starali o chod festivalu. Christnet o tom informoval jeden z organizátorů Lukáš Pokorný.

Pro návštěvníky bylo přichystáno několik hudebních scén. Hlavní dopolední a večerní programy probíhaly na Dolním náměstí. Zde také vystoupila většina hostů ze zahraničí. Na pódiu se poprvé v České republice představila britská zpěvačka Lucy Grimble. Naopak její krajan Martin Smith vystoupil v Česku již po páté. Ze Spojených států přijela rocková formace The Violet Burning, tanečník a rapper Brandon Knowbody Greathause a skupina Divine Attraction, která několik let působí v Česku.

 Dvě hudební scény byly spjaty s Domem kultury. Na prostranství před jeho budovou se nacházela scéna RING, která kromě hudby sloužila dětským programům a rozhovorům s vystupujícími. Dále zde byly atrakce pro děti, hřiště pro plážový volejbal a prezentační stánky. Velký sál sloužil scéně nazvané KLUB. Svá vystoupení zde odehráli Adonai, BCC Worship, rapper Envej, ESPÉ, Lévi, Miriam Kaiser trio a další. Několik vystoupení se uskutečnilo v místním evangelickém kostele.

Hudební dramaturg Marek Moškoř hodnotí: "Všechny hudební scény měly velmi dobrou návštěvnost i v případě, že se jednalo o méně známé umělce a programy běžely současně na více scénách. Kapely si pochvalovaly atmosféru při vystoupení a odezvu publika. Mnohé očekávání předčil koncert britského hudebníka Martina Smithe. Díky bezprostřednímu projevu a profesionálnímu provedení se toto vystoupení řadí mezi nejlepší koncerty za dobu existence festivalu UNITED."

Součástí programu bylo na 20 seminářů a 18 workshopů. Jako jejich vedoucí se představili Kateřina Lachmanová, Pavel Hošek, Ladislav Heryán, Karel Řežábek, Petr Vizina a jiní. K programu dále patřilo promítání filmů s následnou diskuzí, divadelní představení, sportovní aktivity, poradenské a modlitební služby.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 304)