Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Petříček navštíví Vatikán v rámci české národní poutě

Domácí zpravodajství / / ČTK / 4. listopadu 2019 10:50
Petříček navštíví Vatikán v rámci české národní poutě

Ilustrační foto: Bazilika sv. Petra ve Vatikánu
Autor: Wikipedia.org / Monchensea / Wikimedia Commons

Praha -

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) v rámci české národní poutě do Říma navštíví 10. a 11. listopadu Vatikán a setká se s diplomatickými představiteli katolické církve. Program jeho návštěvy v pondělí projedná vláda. Společně s Petříčkem navštíví Vatikán také delegace senátorů. Národní pouť do Říma se koná u příležitosti 30. výročí svatořečení Anežky České.

Petříček se v rámci návštěvy setká s vatkánským tajemníkem pro styky se státy Paulem Richardem Gallagherem, s nímž bude jednat o bilaterálních vztazích. Věnovat se budou i problematice náboženské svobody ve světě, situaci na Blízkém východě a v Africe nebo migraci. Český ministr se sejde i s s vatikánským státním tajemníkem kardinálem Pietrem Parolinem.

Kromě politických jednání se Petříček 11. listopadu zúčastní úvodní pobožnosti v rámci národní poutě v bazilice svatého Klimenta s procesím k hrobu svatého Cyrila. Petříčka při cestě doprovodí i delegace šesti senátorů v čele s místopředsedy Senátu Jiřím Oberfalzerem (ODS) a Miluší Horskou (KDU-ČSL).

Český ministr po návštěvě Vatikánu bude pokračovat na další zahraniční cestu do Keni a Etiopie. Návštěva obou afrických zemí potrvá do 14. listopadu.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 281)