Rakušané dopadli Čecha, který vykrádal kasičky na milodary
Ze světa / kir / ČTK / 9. listopadu 2019 11:10
Ilustrační foto: Albertinský chór katedrály svatého Štěpána ve Vídni
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons
Rakouská policie dopadla 47letého Čecha, který od roku 2011 vykrádal v kostelech a poutních místech u hranic s Českem pokladničky na milodary. Policie v dnes zveřejněném prohlášení uvedla, že Čech se přiznal, ale škodu a ani počet vykradených kasiček vyčíslit není možné.
Na stopu Čecha se policie dostala poté, co letos v dubnu vyplenil pokladničku v kapli v obci Hörleinsödt. Na případu Rakušané spolupracovali s českou i bavorskou policií.
Zadržet Čecha se podařilo přímo při činu tento týden v úterý nedaleko severorakouského Hollabrunnu.
Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:
Související zprávy a články
Nakladatelství Biblion vykradli zloději, lidé ho podpořili ve sbírce
13. 11. 2020 20:45 PrahaMuž vykradl faru v Praze, hrozí mu až osmileté vězení
Aktuální zprávy
7.02.2026 0:52
Plzeňský kraj, farnost a obvod dokončily studii úprav prostoru U sv. Jiří v Plzni
6.02.2026 14:07Oběti sexuálního zneužívání v církvi chtějí nezávislou komisi k prošetření případů
6.02.2026 13:32Církev dala odstranit z římské baziliky tvář anděla s rysy premiérky Meloniové
Diskuze k zprávě
Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.
Bankovní spojení
Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Seznamka
