Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Moravskoslezský projekt Otevřené chrámy přilákal téměř dvěstě tisíc návštěvníků

Kraje: Moravskoslezský / / ČTK / 21. listopadu 2019 12:04
Moravskoslezský projekt Otevřené chrámy přilákal téměř dvěstě tisíc návštěvníků

Katedrála Božského Spasitele v Ostravě
Autor: Wikipedia.org / Creative Commons

Ostrava -

Projekt Otevřené chrámy, který v Moravskoslezském kraji zpřístupňuje sakrální stavby, přilákal během letošního ročníku 187.300 návštěvníků. Je to meziročně o 11 procent víc. Novinářům to dnes sdělil mluvčí ostravsko-opavského biskupství Pavel Siuda.

Během půlroční turistické sezony bylo v regionu otevřeno 33 kostelů, tedy stejný počet jako v loňském roce, kdy je navštívilo 168.645 návštěvníků. Na projektu od roku 2017 spolupracuje ostravsko-opavské biskupství s Moravskoslezským krajem. Kraj hradí náklady na propagaci a průvodce, kterých bylo letos opět 150.

"Velice mě těší zájem o církevní turistiku a také se potvrzuje, že církevní památky patří mezi vyhledávané cíle našich výletů" uvedl náměstek hejtmana Lukáš Curylo (KDU-ČSL).

Stejně jako v loňském roce se také letos přišlo nejvíce lidí podívat do kostela sv. Maxmiliána v obci Hukvaldy na Frýdecko-Místecku. "Kostelík z roku 1759 vděčí za maximální návštěvnost umístění v atraktivní lokalitě blízko hradu a obory Hukvaldy," uvedl Siuda. K vyhledávaným cílům patřila také Katedrála Božského Spasitele v centru Ostravy nebo kostel sv. Jana Nepomuckého ve Štramberku na Novojičínsku.

"Statistiky sledují kromě celkové návštěvnosti také jejich četnost za hodinu. V tomto srovnání pak nejlépe vychází dřevěná kaple sv. Antonína Paduánského na hoře Prašivá, do níž se průměrně za hodinu přišlo podívat 35 lidí," uvedl Siuda.

Projekt Otevřené chrámy, který si dal za cíl zpřístupnit významné církevní památky na území Moravskoslezského kraje, se poprvé uskutečnil v roce 2017. Kostely si tehdy během turistické sezony tehdy přišlo prohlédnout 139.280 návštěvníků. V roce 2018 to bylo o 20 procent více. S akcí diecéze i Moravskoslezský kraj počítají také v příštím roce.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
3%
 
Ne, je příliš radikální
17%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
32%
 
(Počet hlasů celkem: 165)