Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež jmenoval kardinála Tagleho šéfem Kongregace pro evangelizaci. Spekuluje se, že je papabile

Ze světa / kir / ČTK / 9. prosince 2019 14:55
Papež jmenoval kardinála Tagleho šéfem Kongregace pro evangelizaci. Spekuluje se, že je papabile

Filipinský kardinál Tagle
Autor: wikipedie.org / Creative Commons

Vatikán -

Papež František jmenoval filipínského kardinála Luise Antonia Tagleho příštím šéfem Kongregace pro evangelizaci národů. Povýšení do vatikánské funkce globálního významu nejspíše zvyšuje šance dvaašedesátiletého Filipínce na to stanout v budoucnu v čele katolické církve, napsala dnes agentura Reuters.

Kardinál se kvůli výkonu nové role přesune do Říma. Kongregace pro evangelizaci národů dohlíží na její aktivity v mnoha rozvojových zemích a má velký vliv na věřící z Afriky či Asie. Právě na Filipínách je ze všech asijských zemí největší podíl katolíků, kteří zde tvoří asi 80 procent obyvatelstva. To je zhruba 80 milionů lidí.

Tagle je podle Reuters ve své vlasti, stejně jako ve zbytku katolického světa, velmi oblíbený. Razí podobně skromný přístup k výkonu vysoké církevní funkce jako František a sdílí s ním názory ohledně chudoby či přistěhovalectví. Povinnostem duchovního se věnuje po desetiletí, nejdříve byl knězem, později biskupem filipínského města Imus a následně i manilským arcibiskupem.

Jako o potenciálním kandidátovi na papeže se o něm hovořilo už před poslední volbou v roce 2013.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Obáváte se negativního vlivu umělé inteligence?
Ano
52%
 
Spíše ano
23%
 
Ne
23%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 80)