Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Archeologové v Etiopii našli pozůstatky starověkého kostela

Ze světa / kir / ČTK / 14. prosince 2019 16:48
Archeologové v Etiopii našli pozůstatky starověkého kostela

Ilustrační foto: malba v etiopském klášteře Abby Pentalewona u Aksúmu
Autor: wikipedia.org / Creative Commons

Addis Abeba - Archeologové na severu Etiopie objevili ruiny starověkého města včetně kostela, který pochází ze 4. století našeho letopočtu. Jedná se tak zřejmě o nejstarší trosky křesťanského svatostánku v zemi. Informoval o tom  zpravodajský web BBC.

Nejstarší části města známého jako Beta Samatu jsou přitom už z 8. století před naším letopočtem. Archeologové na místě kromě ruin dalších budov objevili také keramické předměty, sošky, pozlacený prsten, přívěšek s křížem a další artefakty.

Většina města byla ale postavena v období Aksumského království, některé budovy jsou ale ještě starší. Vedoucí archeologického týmu Michael Harrower v této souvislosti uvedl, že Aksumská říše patří k nejstarším civilizacím na světě, ale na Západě o ní lidé moc neví.

Království Aksum se rozkládalo na území dnešní Etiopie a Eritreje zhruba od roku 100 před naším letopočtem do roku 960 našeho letopočtu. Ve 4. století našeho letopočtu se v něm prosadilo křesťanství. Říše měla čilé obchodní styky s Egyptem, Indií a Čínou.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Související zprávy a články

Nenalezeny žádné záznamy.

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Studium IES

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
15%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
35%
 
(Počet hlasů celkem: 281)