Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Izrael nakonec pustí do Betléma na vánoční oslavy křesťany z Gazy

Ze světa / vlu / ČTK / 23. prosince 2019 19:18
Izrael nakonec pustí do Betléma na vánoční oslavy křesťany z Gazy

Kříž na bazilice Narození Páně v Betlémě
Autor: Wikipedia.org / Guillaume Paumier / Creative commons

Jeruzalém - Křesťané žijící v Pásmu Gazy nakonec budou mít možnost o vánočních svátcích navštívit Jeruzalém a Betlém. Oznámily to včera izraelské úřady, které tak zvrátily dřívější rozhodnutí palestinským křesťanům z Gazy povolení k cestě nevydávat. Informovala o tom agentura Reuters.

V dvoumilionovém palestinském Pásmu Gazy žije zhruba 1000 křesťanů, většina z nich je členy Řecké pravoslavné církve. Území je pod izraelskou blokádou a mluvčí izraelského úřadu, který zajišťuje vojenskou spolupráci s Palestinci, dříve oznámil, že křesťané z Pásma Gazy budou moci přes Izrael vycestovat do ciziny, ale povolení k návštěvě Západního břehu Jordánu ani Jeruzaléma nedostanou.

Představitelé křesťanské komunity v Jeruzalémě zákaz tehdy odsoudili a vyzvali izraelské úřady, aby rozhodnutí přehodnotily.

Včera nakonec izraelský úřad COGAT, který koordinuje izraelské aktivity na palestinských územích, na twitteru oznámil, že v době vánočních svátků cesty na Západní břeh Jordánu a do Jeruzaléma křesťanské populaci z Gazy umožní a to v souladu s vyhodnocením bezpečnostního rizika, ale bez ohledu na jejich věk.

Loni Izrael vydal povolení navštívit o Vánocích Jeruzalém, Betlém a Nazaret a další místa, jež křesťané o svátcích vyhledávají, téměř 700 křesťanů z Gazy.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz
Ozvuk

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Jste spojeni s volbou nového pražského arcibiskupa?
Ano
31%
 
Spíše ano, mohlo to být horší
13%
 
Nelíbí se mi neprůhlednost rozhodování
7%
 
Ne
49%
 
(Počet hlasů celkem: 786)