Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Donace.cz

Papež pozdravil setkání komunity Taizé ve Wroclawi. Příští rok bude v Turíně

Domácí zpravodajství / kir / Vatican news, red. / 28. prosince 2019 15:24
Papež pozdravil setkání komunity Taizé ve Wroclawi. Příští rok bude v Turíně

Ilustrační foto: katedrála ve Wroclawi s řekou Odrou
Autor: www.taize.fr

Wroclav, Vatikán - „Kéž společně odkryjete, že vás ukotvení ve víře vybízí, abyste vycházeli vstříc jiným lidem a reagovali na výzvy, které nám klade dnešní společnost, zejména pak na nebezpečí ohrožující náš společný domov“, píše papež František účastníkům evropského setkání mládeže, které dnes začíná v polské Wroclawi. Již po dvaačtyřicáté tuto pouť důvěry na zemi pořádá ekumenická komunita z Taizé.

Na setkání, které se uzavře prvním dnem nového kalendářního roku, se zapsalo patnáct tisíc mladých lidí z celého kontinentu. Samozřejmě převažují obyvatelé hostitelské země, hned na druhém místě po nich následují Ukrajinci. Téma letošní pouti zní „Stále na cestě a přece tkvít v kořenech“ a právě z těchto slov papež František vychází, aby slovy posynodální apoštolské exhortace „Kristus žije“ mladým lidem připomenul, že „kořeny nejsou kotvy, které by nás vázaly na jiné epochy a bránily nám být přítomnými v současném světě, abychom umožnili vznik něčeho nového. Jsou naopak pevný bod, který nám umožňuje růst a odpovídat na nové výzvy“ (Christus vivit, 200).

Polsko je zemí, jejíž kořeny tkví ve víře, poukazuje papež František, a právě toto ukotvení pomohlo polskému národu, aby obstál v těžkých časech, když chyběla naděje. Při svém pobytu v Polsku jistě objevíte, že se můžeme mnohému naučit od lidí, kteří zůstali věrni Kristu v hodině pokušení, kdy se nabízela jednoduchá východiska. Tito křesťané se odvážili věřit v jinou budoucnost, vzkazuje papež do vlasti svého předchůdce, sv. Jana Pavla II., a vybízí mladé lidi, aby se vydali na cestu, aniž by – jako Abrahám – leckdy znali její cíl. Již společné hledání a pouť totiž působí hlubokou radost, přesvědčuje František účastníky setkání a vyzývá: „Buďte neustále připraveni na nová vykročení na cestu, abyste lidem ve svém okolí, zvláště těm nejchudším a nejnešťastnějším, vydávali svědectví o evangeliu. »Nečekejte až na zítřek, abyste se svou energií, odvahou a tvořivostí začali spolupracovat na proměně světa. Jste dneškem Boha, který si přeje, abyste přinášeli ovoce« 

V závěru poselství na setkání komunity Taizé do polské Vratislavi připojuje František požehnání mladým lidem, bratrům z komunity a také rodinám a farnostem, které se mladých poutníků pohostinsky ujmou. Kéž víra Panny Marie, která se také spěšně vydala na cestu (srov. Lk 1,39), posílí vaši důvěru v jejího Syna, doufá papež František.

Příští evropské setkání se uskuteční od 28. prosince 2020 do 1. ledna 2021 v italském Turíně.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Donace.cz
Filmana

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Považujete jednání děkana KTF UK vůči prof. Petráčkovi za správné?
Ano
27%
 
Ne
70%
 
Nevím
3%
 
(Počet hlasů celkem: 825)