Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Soul podal kvůli koronaviru trestní oznámení na hnutí Sinčchondži

Ze světa / vlu / ČTK / 2. března 2020 21:56
Soul podal kvůli koronaviru trestní oznámení na hnutí Sinčchondži

Hnutí založil I Man-hi v roce 1984
Autor: Wikipedia.org

Soul - Jihokorejská metropole podala kvůli šíření nového typu koronaviru trestní oznámení na vedení náboženského hnutí Sinčchondži, které viní ze zabití a porušení zákona o infekčních chorobách. Informoval dnes server BBC. Podle vedení Soulu lídři hnutí nedali úřadům pátrajícím po možných nakažených jména všech svých členů.

Jižní Korea je po Číně státem nejvíce postiženým novým koronavirem, který se od prosince šíří z nejlidnatější země světa. Potvrzených je v Jižní Koreji už na 3740 případů a dvě desítky obětí. Velká část lidí se nakazila v jednom kostele ve městě Tegu, kde se schází hnutí Sinčchondži. Mezi členy hnutí infekci zřejmě roznesla 61letá žena označovaná za takzvanou superpřenašečku.

Více než polovina nakažených v Jižní Koreji je podle BBC právě z hnutí Sinčchondži. To se inspiruje křesťanstvím, i když od jeho učení se zásadně odchyluje a bývá považováno za sektu. Má asi 210.000 členů.

Zakladatel a vůdce hnutí, devětaosmdesátiletý I Man-hi dnes na tiskové konferenci před novináři poklekl a omluvil se za to, že se virus od jedné z členek hnutí rozšířil mezi tolik lidí. I Man-hi poděkoval vládě, že vyvíjí maximální úsilí, aby dalšímu šíření viru zabránila. Slíbil rovněž, že bude s úřady spolupracovat.

V posledním týdnu podle BBC stoupá nevraživost vůči tomuto hnutí, založeném v roce 1984. Už přes půl milionu lidí podepsalo na internetu petici požadující jeho rozpuštění.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Jsou vám sympatické cíle německé Synodální cesty?
Ano
48%
 
Spíše ano
2%
 
Ne, je příliš radikální
14%
 
Synodální proces vůbec nepodporuji
36%
 
(Počet hlasů celkem: 304)