Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet
Christnet

Papež František se pomodlil u kříže, jež dle pověstí ukončil mor

Ze světa / / ČTK / 17. března 2020 14:20
Papež František se pomodlil u kříže, jež dle pověstí ukončil mor

Pohled na Svatopetrské náměstí ve Vatikánu
Autor: Flickr.com / Creative Commons

Vatikán -

Papež František se za konec pandemie koronaviru modlil před křížem, o němž se tvrdí, že v roce 1522 zachránil Římany před morem. Do liduprázdných ulic hlavního italského města vyšel v neděli i přes přísná opatření italských úřadů, které nedoporučují vycházet ven. Hlava katolické církve se modlila také za uzdravení nemocných, za doktory, sestry a jiné pracovníky ve zdravotnictví, oznámil dnes Vatikán.

Dřevěný kříž z kostela svatého Marcela pochází z 14. století. Věřící ho poprvé prohlásili za "zázračný", když v roce 1519 přežil požár kostela. O tři roky později, během morové rány, ho procesí věřících 16 dní nosilo ulicemi Říma a navštívilo s ním všechny tehdejší čtvrti, píše stanice CNN. Podle pověstí nemoc s přicházejícím křížem ustupovala a Řím zcela opustila den poté, co ho věřící donesli do baziliky svatého Petra.

Papež navštívil ještě další baziliku, kde se pomodlil u ikony Panny Marie s Ježíškem, která je známá pod názvem Ochránkyně římského lidu. Ikona byla podobně jako kříž nesena procesím, aby zabránila šíření moru - tentokrát během morové rány v roce 593. Podle Vatikánu se k ní modlil v roce 1837 také papež Řehoř XVI. během epidemie cholery.

Papež také žádal o "uzdravení mnoha nemocných" a připomněl památku těch, kteří v uplynulých dnech nemoci podlehli. Itálie byla novým typem koronaviru hned po Číně zasažena nejtvrději, dosud se nakazilo téměř 28.000 a přes 2100 jich nemoci podlehlo.

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Studium IES
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

QR platba – Podpořte magazín Christnet.eu

Rubriky

Anketa

Považujete slova papeže Františka o „bílé vlajce" za vhodná pro řešení ruské agrese na Ukrajině?
Ano
23%
 
Ano, papež se jen nepřesně vyjádřil
1%
 
Ne, je třeba vážit slova
23%
 
V žádném případě ne, s agresorem se nevyjednává
53%
 
(Počet hlasů celkem: 230)