Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež se modlil v dešti na prázdném Svatopetrském náměstí. V Itálii dnes zemřelo téměř tisíc lidí

Ze světa / kir / ČTK, red. / 27. března 2020 22:40
Papež se modlil v dešti na prázdném Svatopetrském náměstí. V Itálii dnes zemřelo téměř tisíc lidí

Modlitba papeže Františka na liduprázdném Svatopetrském náměstí
Autor: https://www.vaticannews.va/

Vatikán - Všichni jsme v nynějším tažení proti koronaviru na jedné lodi, prohlásil dnes papež František v mimořádném požehnání Urbi et Orbi (Městu a světu), které obvykle uděluje pouze o Vánocích a Velikonocích. V modlitbě, která byla bez přítomnosti věřících, vyzval svět, aby nynější krizi vnímal jako zkoušku solidarity a upomínku základních hodnot.

"Neprostupná temnota se snesla na naše náměstí, ulice a města. Zmocnila se našich životů a vše naplnila ohlušujícím tichem a bezútěšnou prázdnotou," pronesl papež na liduprázdném Svatopetrském náměstí. Jeho slova, která Vatikán označil za mimořádnou modlitbu v čase pandemie, byla díky internetu a televizi přenášena do celého světa.

"Je nám jasné, že všichni jsme na jedné lodi, všichni jsme slabí a dezorientovaní, zároveň ale důležití a potřební, neboť my všichni jsme byli povoláni, abychom společně veslovali," řekl ve výkladu úrývku z textu evangelia podle Matouše o plavbě učedníků s Ježíšem na rozbouřeném moři (Mk 4, 34-41).

Papež František ve svém poselství hovořil také o lidské zranitelnosti. "Bouře obnažila naši zranitelnost a odhalila falešné a zbytečné jistoty, na kterých jsme stavěli naše plány, projekty, zvyklosti a priority," uvedl. "A ukázala na to, jak jsme zanedbávali a vzdávali věci, které naše životy a naši společnost vyživují, udržují a posilují," dodal.

V Itálii dnes podlehlo následkům infekce téměř tisíc lidí

Dnešní den byl pro Itálii znovu velmi tragický. Na komplikace způsobené infekcí koronaviru zemřelo za 24 hodin 969 lidí. Jde o zatím největší počet zesnulých za jeden den. Česká vláda pak tento týden rozhodla o zaslání deseti tisíc ochranných obleků pro lékaře na pomoc Itálii. Vyslání armádních lékařů naše armáda odmítla s vysvětlením jejich potřebnosti pro občany České republiky. Naši občané pak mohou Itálii pomoci například prostřednictvím sbírky Milosrdných bratří. Finanční dary lze zasílat na číslo konta 1341663309/0800 s variabilním symbolem 2020. Veškerý výtěžek ze sbírky bude použit v řádových nemocnicích v Itálii, kde italští spolubratři a spolupracovníci ošetřují nakažené koronavirem.

Text papežovy promluvy naleznete zde

Zaujal Vás tento článek? Sdílejte ho a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Byli jste na některém novoročním setkání Taizé?
Ano i v zahraničí
12%
 
Byl jsem přímo v Taizé
0%
 
Pouze v Praze
25%
 
Nebyl, ale rád zpívám písně komunity
38%
 
Tato spiritualita mi není blízká.
25%
 
(Počet hlasů celkem: 8)