Píšeme nezávisle a otevřeně, jen díky vám.Podpořit Christnet

Papež se přidal k OSN, vyzval kvůli nákaze k celosvětovému příměří

Ze světa / kir / ČTK / 29. března 2020 22:52
Papež se přidal k OSN, vyzval kvůli nákaze k celosvětovému příměří

ilustrační foto: vlajka OSN
Autor: wikipedia.org / Wikipedia Commons

Vatikán - Papež František dnes podpořil generálního tajemníka OSN Antónia Guterrese a přidal se k jeho výzvě, aby se na celém světě alespoň načas zastavily všechny válečné konflikty a násilnosti, a lidstvo se tak mohlo soustředit na boj s koronavirovou pandemií. Papež ve svém pravidelném nedělním poselství řekl, že je třeba věnovat pozornost vytvoření humanitárních koridorů a soustředit se na ty nejzranitelnější.

Šéf OSN o nutnosti příměří mluvil v pondělí. „Zastavte ten mor jménem válka a bojujte s nemocí, která pustoší náš svět,“ řekl. Podle něj nyní míroví vyjednavači znásobí své úsilí a pokusí se znesvářené strany přivést k jednacímu stolu.

„Jsme všichni součástí jedné rodiny. Konflikty by se neměly řešit válkou, ale dialogem a konstruktivním hledáním mírového řešení,“ řekl František. Konec násilí je podle něj potřeba zvláště v nynější době, kdy je nutné všechny síly napřít na zvládnutí epidemie.

Papež už počtvrté nepronesl své nedělní poselství z okna Apoštolského paláce, jak to bylo dříve obvyklé, protože Vatikán stejně jako celá Itálie dodržuje přísný zákaz shromažďování. Františkova slova pronesená v papežské knihovně se k věřícím dostala v přímém přenosu díky streamovací službě.

Pouze přes internet nebo díky televizním přenosům se budou moci věřící zúčastnit i obřadů vedených papežem o Velikonocích. Italské ministerstvo vnitra nařídilo, že bohoslužeb v celé zemi se smí účastnit jen nezbytně nutný počet lidí, což je vždy kněz, ministranti, varhaník a popřípadě lidé, kteří zajišťují videopřenos mše.

Zaujala Vás tato zpráva? Sdílejte ji a šiřte dál:


 

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Diskuze k zprávě

Christnet.eu chce umožnit svobodnou diskuzi, ale vyhrazuje si právo neukládat či mazat příspěvky v rozporu s pravidly diskusí: nadávky, osobní útoky na autora či ostatní komentátory, neucelenost logiky, příliš gramatických chyb, nedostatek konkrétních argumentů k tématu, obecné stížnosti na redakci, opakovaní stejných argumentů, falešné jméno nebo e-mailová adresu pro potvrzení komentáře, VÝKŘIK prostřednictvím velkých písmen, nepodložené argumenty a nepravdy, příliš dlouhé příspěvky, a obecně i příspěvky, které k diskuzi nepřidají nic nového.

Ozvuk
Timotej.cz

Bankovní spojení

Podpořte nás přes transparentní účet bez poplatků: 2900316130/2010

Přispět nám můžete i v kryptoměnách:

Bitcoin

Ethereum

Litecoin

Rubriky

Anketa

Měl by papež František navštívit Ukrajinu?
Ano, co nejdříve
68%
 
Ano, ale až bude po válce
7%
 
Ne
18%
 
Nevím
7%
 
(Počet hlasů celkem: 316)